Motoryzacyjny PRL | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =

Motoryzacyjny PRL

Muzeum Okręgowe w Sieradzu zaprasza 10 X o godz. 16.30 na otwarcie wystawy czasowej „Samochody z okresu PRL w miniaturze”. Zwiedzający zobaczą modele kultowych samochodów osobowych, popularnych samochodów ciężarowych, polskich i zagranicznych autobusów, samochodów dostawczych i terenowych, pojazdów wojskowych i innych. Słowem – warto! Właścicielem kolekcji jest Bartosz Janicki.
Samochody w czasach PRL  dawały prestiż posiadania własnego auta oraz radość podróżowania i przemieszczania się. Są świadectwem technicznym służb mundurowych, służby zdrowia oraz transportu publicznego w tamtych czasach. Dziś budzą sentyment i wywołują uśmiech na twarzach, bo dziś można je tylko spotkać w muzeach czy na zlotach miłośników.

Kolekcja Bartosza Janickiego prezentowana była na wielu wystawach technicznych oraz muzeach w Polsce gdzie spotykała się z dużym uznaniem hobbystów i zwiedzających. Jej właściciel zaprasza także na bezpłatne oprowadzanie po wystawie w dniach: 22 października i 19 listopada o godzinie 11.00.

Wystawa będzie czynna do 30 listopada.