Muzeum Sztuki się otwiera | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =

Muzeum Sztuki się otwiera

12 maja – po ośmiu tygodniach, podczas których instytucje kultury w Polsce były zamknięte dla odwiedzających – wszystkie trzy siedziby Muzeum Sztuki w Łodzi: ms1, ms2 i Muzeum Pałac Herbsta, zostaną ponownie otwarte.
Informacje od muzeum:

Szczegółowe informacje i zalecenia na temat dostępności Muzeum Pałac Herbsta znajdują się na stronie www.palac-herbsta.org.pl. Natomiast odwiedzających ms1 i ms2 prosimy o zastosowanie się do poniższych zaleceń:

dezynfekcji rąk przy wejściach,
zasłaniania nosa i ust,
zachowania dwóch metrów odstępu od innych osób.

Prosimy też o zapoznanie się z tablicami i oznakowaniami umieszczonymi na terenie muzeum informującymi o prawidłowych zasadach poruszania się i zachowań w aktualnej sytuacji zagrożenia epidemicznego. Zalecamy Państwu także zastosowanie się do wskazówek personelu muzealnego dotyczących m.in. wprowadzonych ograniczeń dostępu do poszczególnych przestrzeni:

ograniczenie liczby osób zwiedzających do 10 na jednej kondygnacji ekspozycyjnej,
wprowadzenie limitu 3 osób zwiedzających z przewodnikiem Magazyn Studyjny w kompleksie ms1, po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty (tel. +48 605 060 063).

Do zaistniałej sytuacji dostosowaliśmy także przestrzeń muzealną i specjalne procedury wewnętrzne:

zainstalowane zostały szyby z pleksi w kasach muzealnych i w księgarni,
wprowadziliśmy wzmożony reżim sanitarny, czyli dezynfekcję co dwie godziny klamek, wind i sanitariatów, a także dokładne mycie sal ekspozycyjnych po każdym zakończonym dniu,
zamknęliśmy szatnie i szafki depozytowe we wszystkich trzech siedzibach muzeum.

Działalność warsztatowa, wykładowa i koncertowa pozostaje zawieszona do odwołania, zachęcamy więc do korzystania z naszej oferty online. Ze względów bezpieczeństwa nie będziemy też udostępniać – do odwołania – muzealnej biblioteki, czytelni i archiwum zakładowego w siedzibie ms1. Ponadto skróciliśmy czas otwarcia ms1 i ms2 z ośmiu do sześciu godzin:

od wtorku do niedzieli muzeum będzie czynne od godz. 11:00 do 17:00
w poniedziałki muzeum nadal jest nieczynne,

księgarnia w ms2 będzie pozostaje czynna w stałych godzinach, czyli od wtorku do niedzieli od 11:00 do 19:00


Goście są proszeni o stosowanie się do wprowadzonych zaleceń. Muzeum zachęca do korzystania z płatności bezgotówkowej lub kupowania biletów online przed planowaną wizytą: bilety.msl.org.pl/.

Kategoria

Muzea
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.