O kobiecie bez granic | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =

O kobiecie bez granic

Do 10 XI będzie można oglądać w Muzeum Regionalnym w Brzezinach plenerową wystawę „Lekarka świata i człowiek bez granic. Alina Margolis-Edelman”. Ekspozycja powstała w łódzkim Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Jej brzezińskie otwarcie nastąpi 25 IX o godzinie 12.00.
W wydarzeniu weźmie udział Joanna Podolska - dyrektor Centrum Dialogu a zarazem kuratorka wystawy.
Na 12 planszach przedstawiono esencję informacji o żonie Marka Edelmana - od jej dzieciństwa, po ostatnie lata życia. Fascynująca biografia łodzianki to podróż od Łodzi przedwojennej, przez warszawskie getto, emigrację do Paryża, misje medyczne w miejscach światowych konfliktów, aż po działalność społeczną w Polsce – przede wszystkim w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Każda z tablic opatrzona jest QR kodami, które odsyłają do materiałów dodatkowych, takich jak filmy, nagrania, zdjęcia. Ponadto tablice zawierają zadania dla widzów, szczególnie dla młodzieży szkolnej. Tekst wystawy jest przetłumaczony na język angielski.

Rok 2022, z inicjatywy Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, został ogłoszony uchwałą Rady Miejskiej Łodzi Rokiem Aliny Margolis-Edelman.

Muzeum Regionalne w Brzezinach

Bilety

Wstęp bezpłatny

Kategoria

Muzea

Adres

Brzeziny, ul. Piłsudskiego 49

Kontakt

tel. 46 874 33 82
muzeumbrzeziny.pl