Od negatywu do kopii | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =

Od negatywu do kopii

Stała wystawa po modernizacji. Zwiedzający w praktyce poznają, na czym polega sztuka montażu filmowego. Do interaktywnych prezentacji zastosowano nowoczesne technologie.
Na ekspozycji zwiedzający zapoznają się z historią montażu filmowego i rewolucyjnymi urządzeniami, które odcisnęły na niej piętno - to np. jeden z pierwszych modeli stołu montażowego KEM, którego działanie będzie można poznać w praktyce lub Acmiola, urządzenie służące do montażu pionowego. Będzie można też opanować podstawy tej sztuki. Cykl zajęć oraz elementy multimedialne ekspozycji pozwolą każdemu bez względu na wiek i doświadczenie stać się prawdziwym montażystą.

Największą z przeprowadzonych zmian jest wykorzystanie najnowszej technologii do prezentacji. W salach wystawowych wykorzystano głośniki kierunkowe, ekrany dotykowe i elementy interaktywne. Materiał multimedialny stworzony został specjalnie na potrzeby muzeum we współpracy z wykładowcami i studentami Politechniki Łódzkiej.

Uzupełnieniem i podsumowaniem wiedzy zdobytej na wystawie będzie prezentowany w formie cyfrowej wykład, w którym na temat montażu wypowiadają się najwybitniejsi twórcy światowego kina.