Polskie Oscary | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =

Polskie Oscary

Oryginalne statuetki Oscara można zobaczyć na wystawie „Polskie Oscary” w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Wernisaż 20 II o godz. 18. Po wernisażu prelekcja Tomasza Helbika o Stefanie Kudelskim – polskim wynalazcy magnetofonu Nagra i laureacie trzech Oscarów. Wieczór zakończy projekcja filmu dokumentalnego „Nagra. Film o Stefanie Kudelskim” w reżyserii Marka Jezienieckiego i Bolesława Pawicy.
Wystawa „Polskie Oscary” jest poświęcona polskim twórcom, którzy zostali nagrodzeni Oscarami lub byli nominowani do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wśród unikatowych eksponatów prezentowanych w łódzkim Muzeum Kinematografii znajdzie się sześć oryginalnych statuetek Oscara. Można nie tylko zrobić sobie z nimi zdjęcie, ale także przekonać się, jak się zmieniały.

Na wystawie można zobaczyć osobiste pamiątki m.in. Ewy Braun, Allana Starskiego, Jana A.P. Kaczmarka, Piotra Dzięcioła, Ewy Puszczyńskiej, Jarosława Kamińskiego. Obejrzymy plan zdjęciowy do „Listy Schindlera” Stevena Spielberga, kolorowe (!) zdjęcia z „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego oraz plakaty do oscarowych filmów.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Polskie Oscary” 24 II o godz. 15 – w cenie biletu do muzeum
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.