Posłuchaj o sztuce | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =

Posłuchaj o sztuce

Goście odwiedzający Muzeum Miasta Łodzi mogą korzystać z bezpłatnych audioprzewodników po stałej wystawie Galeria Mistrzów Polskich.
Goście odwiedzający Muzeum Miasta Łodzi mogą korzystać z bezpłatnych audioprzewodników po Galerii Mistrzów Polskich, stałej wystawie polskiego malarstwa, rysunku i rzeźby z kolekcji Krzysztofa Musiała. Nagrania w języku polskim i angielskim, podzielone są, tak jak Galeria, na 15 tematycznych sekwencji-gabinetów, maksymalny czas odsłuchu to 45 minut. Audioprzewodniki dostępne są w portierni przed Galerią za okazaniem biletu wstępu (także bezpłatnego).
Audioprzewodniki przybliżają sylwetki znanych i nieznanych mistrzów polskiego malarstwa, rysunku i rzeźby drugiej połowy XIX i pierwszej XX wieku, historie najciekawszych, najwartościowszych lub przełomowych prac, a także zapoznają widza z realiami epoki, stylistyki i techniki, w jakiej powstawało dane dzieło. Oprócz faktów dotyczących obrazów audioprzewodniki przedstawiają anegdoty z nimi związane, ich burzliwe losy a nawet czasami pikantne ciekawostki dotyczące życia autorów prac.
Sprzęt ufundował właściciel kolekcji.

Muzeum Miasta Łodzi

Adres

Łódź, ul. Ogrodowa 15

Kontakt

tel. 42 307 26 57
Czynne:
wt., śr., czw. 10-16, pt., sob., nd. 12-18
w środę wstęp wolny na wystawy stałe
bilety na wystawy czasowe: 7 zł i 5 zł
bilety łączne (do muzeum i galerii): 12 zł i 8 zł