W Skansenie w Maurzycach | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =

W Skansenie w Maurzycach

Kolejna Niedziela w Skansenie w Maurzycach już 12 sierpnia. Organizatorzy, pamiętając o potrzebach osób w każdym wieku, przygotowali na ten dzień mnóstwo różnorodnych atrakcji: warsztaty piekarnicze, zajęcia plastyczne oraz spacery po skansenie. Zabawa zacznie się o godz. 12.00 i potrwa do 17.00.
W trakcie warsztatów piekarniczych będzie można zapoznać się z dawnymi, często zapomnianymi przepisami na pieczywo i domowe wypieki. Uczestnicy poznają sekrety przygotowywania ciasta na chleb i ciasteczka, które następnie zostaną upieczone w tradycyjnym piecu chlebowym.


W programie znajdą się także różne warsztaty z zakresu papieroplastyki: uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił przy wykonywaniu łowickich ozdób w postaci firanek papierowych.Miłośników wyszywania organizatorzy zachęcają do udziału w warsztatach haftu koralikowego.


Dla dzieci z rodzicami przygotowano zajęcia „Modzimy po księżacku”. Podczas zajęć będzie można wykonać pracę inspirowaną tradycyjnym strojem łowickim. W warsztatach wykorzystane zostaną materiały papieroplastyczne, także te które można pozyskać z recyklingu.  (godz. 12.00 i 14.30).

Każdy będzie mógł wziąć udział w spacerze po skansenie z tematem przewodnim – „Opowieści spod księżackich strzech”. Uczestnicy dowiedzą się jak wyglądała dawna wieś łowicka, poznają typy zagród oraz materiały i techniki budowlane. Nie zabraknie ciekawostek na temat ludowej architektury. (godz. 13.00 i 15.00).


Na wszystkie wydarzenia obowiązuje bilet wstępu do skansenu.