Wystawa w Zatoce Sportu | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =

Wystawa w Zatoce Sportu

fot. materiały prasowe

Muzeum Sportu i Turystyki – Oddział Muzeum Miasta Łodzi znów się otwiera. Od 8 IX można zwiedzać stałą wystawę „Muzeum Sportu. Szybciej, Wyżej, Mocniej” prezentowaną w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu", poświęconą historii łódzkiego sportu oraz osobom, które ją tworzyły. W weekend poprzedzający otwarcie odbędą się wydarzenia w ramach nagradzania łodzian za wysoką frekwencję podczas wyborów prezydenckich (atrakcje przewidziano wtedy również w innych instytucjach). Oprócz zwiedzania wystawy za złotówkę, będzie możliwość wzięcia udziału w oprowadzaniach po ekspozycji 5 i 6 IX o godz. 13).
W niedzielę 6 IX uzupełnieniem oprowadzania będzie możliwość zapoznania się z zabytkami architektury i przyrody znajdującymi się na terenie parku im. Ks. J. Poniatowskiego. Na oprowadzania liczba miejsc ograniczona.

Ekspozycja w "Zatoce Sportu" będzie czynna sześć dni w tygodniu:
poniedziałek – nieczynne
wtorek – czwartek w godz. 10.00-16.00
piątek – niedziela w godz. 12.00-18.00
(środa jest dniem bezpłatnego wstępu)

Wystawa mieści się w nowoczesnym obiekcie sportowym. Na niemal dwustu metrach kwadratowych zebrano liczne obiekty wprowadzające w bogatą historię aktywności fizycznej w regionie łódzkim. Jest ona nie tylko unikatową kolekcją eksponatów – przekazanych przez słynnych łódzkich sportowców, lecz także interaktywną przestrzenią promującą współzawodnictwo, aktywność fizyczną i zasady fair-play. Atrakcją jest możliwość próby sił w jeździe na profesjonalnych symulatorach rowerów szosowych (trenażerach).

W czterech strefach tematycznych zwiedzający mogą zapoznać się z najwybitniejszymi łódzkimi sportowcami. Jedna z przestrzeni na ekspozycji poświęcona została udziałowi sportowców z Łodzi i regionu w igrzyskach olimpijskich. Łódź może być dumna ze swojej historii – również tej sportowej.

Muzeum Sportu i Turystyki w ramach wystawy realizuje również program edukacyjny w postaci lekcji muzealnych, spotkań edukacyjnych oraz konkursów.

Zapisy na oprowadzania kuratorskie w dniach 5-6 IX: tel.  692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl

Więcej informacji o wystawie oraz działaniach edukacyjnych:
tel. 42 250 51 31, 698 492 833
sport@muzeum-lodz.pl
www.muzeum-lodz.pl
Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej
  • 05-09-2020 godz 13:00
  • 06-09-2020 godz 13:00
  • od 08-09-2020

Kategoria

Muzea

Adres

al. Politechniki 10