Wystawy w wieluńskiej baszcie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =

Wystawy w wieluńskiej baszcie

14 czerwca 2014 r., podczas Dni Wielunia, dla zwiedzających została udostępniona wieluńska Baszta Męczarnia (trafiła pod skrzydła Muzeum Ziemi Wieluńskiej), w której prezentowane są dwie wystawy historyczne.
14 czerwca 2014 r., podczas Dni Wielunia, dla zwiedzających została udostępniona wieluńska Baszta Męczarnia (trafiła pod skrzydła Muzeum Ziemi Wieluńskiej), w której prezentowane są dwie wystawy historyczne: "W izbie wieluńskiego kata" oraz "Dzieje oręża w średniowieczu i w okresie staropolskim". W ramach wystaw w baszcie zaprezentowano narzędzia tortur oraz repliki dawnego uzbrojenia. Na pierwszych kondygnacjach zwiedzający będą mogli poczuć się, jak w prawdziwej sali tortur, w której swego dzieła dokonywał dawny mistrz sprawiedliwości – kat.
W wyższych partiach budynku można zobaczyć zbroje, zarówno średniowieczne, jak i nowożytne, w tym uzbrojenie rycerzy z epoki bitwy pod Grunwaldem i wyposażenie polskiej husarii. Wystawa ta wiąże się z obronnym przeznaczeniem strażnicy i ukaże militarny wątek historii miasta.