Zagłosuj na wystawę! | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =

Zagłosuj na wystawę!

Fragment wystawy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, fot. Dariusz Kulesza

Stała wystawa MIASTO-MODA-MASZYNA w Centralnym Muzeum Włókiennictwa została nominowana w plebiscycie na „Wydarzenie Historyczne Roku”, organizowanym przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl.
O ostatecznych wynikach konkursu zadecydują głosy internautów. W tym etapie plebiscytu głosować mogą wszyscy. Głosowanie potrwa do 15 sierpnia.

Aby wziąć w nim udział, należy wejść na stronę http://whr.muzhp.pl, zapoznać się z poszczególnymi wydarzeniami, zaakceptować regulamin Plebiscytu i oddać łącznie trzy głosy, jeden głos na jedno wydarzenie w każdej kategorii.

Link do głosowania: http://whr.muzhp.pl/#vote

„Wydarzenie Historyczne Roku” to konkurs nagradzający organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych minionego roku promujących historię i kulturę Polski w kraju i za granicą w trzech kategoriach: Wydarzenie, Wystawa oraz Edukacja.

W pierwszym etapie komisja konkursowa w składzie: prof. Jolanta Choińska-Mika – przewodnicząca Jury (Uniwersytet Warszawski, zastępca przewodniczącego Rady MHP), Wojciech Duch (redaktor naczelny portalu historia.org.pl), Piotr Legutko (dyrektor TVP Historia), dr Marek Mutor (dyrektor Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu), Barbara Schabowska (dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza), Gabriela Sierocińska-Dec (kierownik działu edukacyjnego Muzeum Historii Polski) zakwalifikowała 15 spośród niemal 200 projektów z kraju i zagranicy, w tym 5 w kategorii Wystawa.

Wystawa MIASTO-MODA-MASZYNA, nagrodzona dotychczas Plastrem Kultury 2021, to wielowątkowa opowieść o Łodzi ukształtowanej przez przemysł włókienniczy. To historia o energii i dynamice miasta będącego w nieustannym ruchu, o jego wzlotach i upadkach oraz transformacjach warunkujących życie mieszkańców. Składają się na nią trzy wątki tematyczne, trzy piętra i licząca ponad 2 500 m² przestrzeń wypełniona niemal 400 obiektami z kolekcji muzeum.

Warto dodać, że podczas ubiegłorocznej edycji konkursu tytuł „Wydarzenia Historycznego Roku 2020” otrzymała inna wystawa Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” znajdująca się w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej. 

"Kalejdoskop" pisał o tej wystawie - dla przypomnienia tekst zamieszczamy pod tym newsem.

Kategoria

Muzea