2. REGIONALNA OTWARTA SCENA ARTYSTYCZNA | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =

2. REGIONALNA OTWARTA SCENA ARTYSTYCZNA

Jak wspierać twórczość z regionu? Sposobów jest wiele. Łódzki Dom Kultury zaprasza artystów na Regionalną Otwartą Scenę Artystyczną.

W dniu 11 czerwca 2013 r.  w Łódzkim Domu Kultury odbył się koncert w ramach II edycji Regionalnej Otwartej Sceny Artystycznej - ROSA. Udział wzięły zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, orkiestra estradowa oraz soliści.

Celem imprezy była prezentacja i promowanie interesujących zjawisk artystycznych naszego województwa. W większości wykonawcami byli młodzi uzdolnieni artyści, których pasją jest śpiew, muzykowanie zespołowe.Interesujące kompozycje, różnorodność repertuaru, oryginalne interpretacje, to wszystko dominowało w trakcie koncertu.

Choć w założeniu ROSA nie ma charakteru konkursowego, niemniej  duże uznanie publiczności jak i lokalnych mediów zdobyła grupa BOSO ze Zgierza. Ten właśnie zespół został uhonorowany przez Prezesa Radio Łódź S.A. sesją nagraniową, która jest formą uznania za interesującą prezentację  oraz oryginalność repertuaru.     

Doskonale radzili sobie na scenie młodzi wokaliści z Weruszowa, Dmosina, Ksawerowa, którzy z dużym wdziękiem  interpretowali znane kompozycje polskich i zagranicznych wykonawców. Interesujący występ zaproponował żeński zespół wokalny CZARS z Warckiego Centrum Kultury, prezentując autorskie interpretacje kilku światowych przebojów.

Zespół DLACZEGO NIE z Białej Rawskiej zaproponował interesujące opracowania kilku piosenek Jacka Kaczmarskiego. Duża muzykalność oraz wrażliwość młodych wykonawców pozwoliła na trafną, ciekawą interpretację znanych kompozycji legendarnego, polskiego barda.

Wiele satysfakcji słuchaczom dostarczył koncert ESTRADOWEJ ORKIESTRY MIASTA-GMINY STRYKÓW, której dyrygentem jest Zbigniew Franciszek Młynarski. W kilkunastoosobowym zespole muzykuje młodzież oraz osoby dorosłe. Starannie dobrany repertuar uwzględniający perły światowej i polskiej muzyki rozrywkowej, trafna ich aranżacja i wykonanie, to wszystko stanowiło o atrakcyjności  występu  orkiestry.  

Występujący artyści będą mieli szansę zaprezentowania swoich programów na plenerowej scenie, którą zorganizujemy w ramach Jarmarku Wojewódzkiego w dniach 7 i 8 września na terenie Atlas Areny w Łodzi 

Przemysław Hachorkiewicz

 

Wykonawcy II edycji ROSA

1. BOSO - zespół instrumentalno- wokalny  – MOK w Zgierzu

2. Adrian Wielec  - Gminna Biblioteka Publiczna  w Dmosinie

3. Weronika Musiał, Tomasz Wojtan, Hubert Ceglarek, Małgorzata Bystrek, Agnieszka Cieśla   -  Wieruszowski Dom Kultury  w Wieruszowie

4. Bożena Krawczyńska, Mirosław Cieszyński  - Gminny Dom Kultury w Ksawerowie . 

5. CZARS  - zespół wokalny – Warckie Centrum Kultury

6.  DLACZEGO NIE - zespół - Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Białej Rawskiej

7.  Estradowa Orkiestra Miasta Stryków – Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie

 

Koncert prowadził: Rafał Tomczyk

  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.