2Cellos powraca do Polski | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =

2Cellos powraca do Polski

Stjepan Hauser i Luka Sulić - duet chorwackich wiolonczelistów powróci na jedyny koncert do Polski. Każdy ich występ pełen jest rockowych i popowych przebojów w zaskakujących interpretacjach. Popularny na całym świecie 2Cellos wystąpi w Atlas Arenie w Łodzi 13 V 2022 roku. 
Artyści odebrali klasyczne wykształcenie, a gigantyczny sukces odnieśli w 2011 r. dzięki nagraniu i umieszczeniu na YouTube przeboju Michaela Jacksona „Smooth Criminal”. Od tamtego czasu duet wypracował markę dzięki dynamicznemu stylowi gry oraz precyzyjnie wyreżyserowanym klipom i koncertom. W ich interpretacjach hity „The Show Must Go On” czy „Livin’ On A Prayer” brzmią zupełnie inaczej. Charakterystyczny styl duetu przełamuje granice między gatunkami. Liczba wyświetleń wideoklipów 2Cellos na YouTube to 1,3 miliarda, na platformach streamingowych pobrano ich muzykę blisko miliard razy. Zespół ma 5,5 miliona subskrybentów na YouTube i sprzedał ponad milion biletów na swoje koncerty. 

Zaproszenie dla fanów z Polski
https://www.youtube.com/watch?v=tbUdLiVg8mc

2Cellos wyniosło wiolonczelę - instrument stateczny i poważny - na wyżyny popularności. Muzykom nieobca jest tak klasyka, jak i tematy filmowe. Duet wystąpił w wielu historycznych miejscach koncertowych: nowojorskim Radio City Music Hall, londyńskim Royal Albert Hall i Sydney Opera House. Na scenie towarzyszyli im: Steven Tyler, Andrea Bocelli, Red Hot Chili Peppers, Queens of the Stone Age, George Michael. Sir Elton John wytypował ich do występu zarówno jako support, jak i część swojego zespołu koncertowego. 

W wideoclipie do utworu AC/DC "Highway To Hell" muzykom towarzyszy Steve Vai.
https://www.youtube.com/watch?v=qfGggAGITwg

- 2Cellos to inna muzyczna rzeczywistość. To nie tylko międzynarodowa sensacja, składająca się z dwóch wspaniale wyszkolonych wiolonczelistów, którzy kiedyś rywalizowali ze sobą w klasycznych konkursach muzycznych. Stjepan i Luka tworzą dzisiaj duet doskonały. Przygotowywane przez nich aranżacje wielkich hitów na wiolonczele zawsze mają w sobie coś świeżego – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Wcześniej, bo już 17 września tego roku, na rynku ukaże się płyta duetu „Dedicated”, na której znajdą się największe pop-rockowe hity m.in. z repertuaru Billie Eilish, Lady Gagi, One Republic, Eda Sheerana i Justina Biebera, a także Bon Jovi, Guns N’Roses i Aerosmith.

Jedyny polski koncert 2Cellos odbędzie się 13 maja 2022 r. w Atlas Arenie w Łodzi. Bilety w przedsprzedaży dostępne będą 8 września 2021 r. o godz. 10 wyłącznie dla klientów Bilet Serwis. Do regularnej sprzedaży bilety trafią 10 września o godz. 10. Razem z biletem na koncert będzie możliwość zamówienia najnowszej płyty 2Cellos.

materiały prasowe
Atlas Arena
  • 13-05-2022

Bilety

https://biletserwis.pl/

Kategoria

Muzyka

Adres

Łódź, ul Bandurskiego 7