3 x choreografia w Akademii Muzycznej | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =

3 x choreografia w Akademii Muzycznej

fot. Materia Łódź, materiały prasowe

Nadchodzący weekend w Akademii Muzycznej poświęcony będzie tańcowi i choreografii. Zaprezentowane zostaną trzy spektakle przygotowane przez artystów związanych z organizacją Materia oraz tancerzy z Lubelskiego Teatru Tańca. Wszystko to w ramach realizowanego w Łodzi programu "Przestrzenie sztuki".
W piątkowy wieczór 17 IX o godz. 18 będzie można obejrzeć dwie choreografie: „Po cichu” Moniki Grzelak i premierowo „W drodze” Marleny Bełdzikowskiej. Na sobotę 18 IX  na godz. 19 zaplanowano przedstawienie „If/Then” w choreografii Joego Altera w wykonaniu artystów z Lublina.

Spektakle odbywać się będą w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a. Bilety w cenie 20 zł do kupienia w kasie na godzinę przed spektaklem. 

Pierwsza z choreografii, które prezentowane będą w piątek, to „Po cichu” Moniki Grzelak. Autorka zainspirowała się czynnościami wykonywanymi w ciszy, ale także szerszym znaczeniem tej frazy. O spektaklu mówi tak: „Po cichu możemy robić różne rzeczy. Każdy z nas wie najlepiej, co robi właśnie w ten sposób. Czasami dotyczy to tylko nas samych, jednak zdarza się, robimy coś wobec innych…. Po cichu”. Zatańczą studenci Akademii Muzycznej w Łodzi: Paweł Jacak, Karolina Adaszek, Karolina Łykowska, Paulina Nowicka, Patryk Laudański, Aleksandra Łuczak. Autorką drugiej choreografii jest Marlena Bełdzikowska. Spektakl „W drodze” powstał we współpracy z tancerkami-wykonawczyniami: Moniką Jakubowską, Natalią „Sarną” Kladziwą i Aleksandrą Łabą. Premiera odbędzie się w ramach Programu Przestrzenie Sztuki i jest częścią projektu badawczo-artystycznego Bełdzikowskiej. Artystka bada sposób, w jaki metoda TRE® wpływa na ruch tancerza i jego rozwój.

W sobotę Lubelski Teatr Tańca zaprezentuje spektakl, który powstał w ramach Polskiej Sieci Tańca. Przedstawienie „If/Then” jest grą, w której tancerze muszą podejmować decyzje w oparciu o konkretne zasady, nie mogąc być pewnym rezultatu. Spektakl oparty jest na założeniu, że wszystkie istniejące rzeczy i zjawiska pozostają ze sobą we wzajemnej relacji. Tancerze „If/Then” wiedzą „co” nastąpi w spektaklu, jednak poszczególne elementy tej układanki będą odkrywać w trakcie jego trwania.

Realizatorzy programu "Przestrzenie sztuki":
Operator: Materia / Łódź
Partnerzy: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Poleski Ośrodek Sztuki oraz Urząd Miasta Łódź

Więcej informacji:
http://www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/wrzesien-2021/156048-2-choreografie
http://www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/wrzesien-2021/156049-spektakl-if-then

Podczas obu wydarzeń publiczność zobowiązana jest posiadać własne maseczki i nosić je w trakcie wydarzenia oraz zachować dystans 1,5 metra od innych osób. Organizator będzie wymagać złożenia obowiązkowego pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia wraz z podaniem danych osobowych i kontaktowych przed wejściu na wydarzenie.

Fot. Materia Łódź, materiały prasowe