Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Prezentujemy premierowy teledysk do utworu „Zmieniłeś marzenia” nowego łódzkiego zespołu Friday Flash. W klipie wystąpili aktorzy znani z serialu „Malanowski i partnerzy”. Muzycy proponują przebojowe gitarowe piosenki o nieco ostrzejszym brzmieniu, sprawnie zaśpiewane przez wokalistę o ciekawym, zadziornym głosie. 
Ukazała się płyta CD z nagraniem opery „Aleko” Siergieja Rachmaninowa. Na płycie znajdują się nagrania na żywo ze spektakli w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Łodzi, które odbyły się w Sali Koncertowej AM w grudniu 2014 roku. 
Mocne, gitarowe riffy, nastrojowe ballady, niebanalne teksty i cała gama rockowego brzmienia. To wszystko działo się podczas Festiwalu Rockowanie w Łódzkim Domu Kultury.
Pierwszy raz w historii „Kalejdoskopu” jako specjalny dodatek zamieściliśmy płytę z muzyką. To utwory grupy Maze Of Sound, która wygrała Festiwal Muzyczny Rockowanie. O brzmieniu, tekstach i przebierankach mówi wokalista JAKUB OLEJNIK.
Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską KUBRYK to jedna z najstarszych imprez tego typu w Polsce. O XXXI edycji imprezy (22-23 maja 2015) pisze Piotr Zaleski.
Daniel Spaleniak ma 22 lata i naturę obieżyświata, hipnotyzujący głos, jedną gitarę, bo drugiej jeszcze się nie dorobił, a na koncie debiutancką płytę „Dreamers”, która przyniosła mu nominacje do prestiżowych nagród. By tworzyć, potrzebuje bratniej duszy.
Jest ich zaledwie siedmioro – to chyba najmniejsza klasa maturalna w Łodzi. Nie są jednak zwykłymi maturzystami, bo swój egzamin dojrzałości muszą nie tylko napisać, ale także wytańczyć. Są bowiem uczniami Państwowej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi.
– Przed oczami mam obraz mamy siedzącej przy fortepianie czy dziadka grającego na skrzypcach. Niektórzy nazywają to genami, ja wolę określenie „powołanie” – mówi PIOTR GŁADKI, dyrektor Wiener Solisten Orchester, z którą co roku odwiedza Radomsko.
– Nie możemy milczeć wobec tego, co się dzieje. Jeśli nas coś boli, uwiera, to chcemy o tym śpiewać. Naszą muzyką przekazujemy punkrockowego ducha i to nas nakręca – mówią członkowie łódzkiego duetu ALLES.
Pierwszy ważny międzynarodowy konkurs gitarowy Piotr Przedbora wygrał, gdy miał dziewięć lat. Jako 15-latek w Belgradzie startował w wyższej kategorii, bo program, który przygotował, nie mieścił się w czasie przewidzianym dla jego rówieśników.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.