Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Album nutowy zatytułowany „Wybrane nokturny Fryderyka Chopina” w opracowaniu Mirosława Drożdżowskiego na gitarę solo został właśnie opublikowany przez łódzkie wydawnictwo Merakel.
Zespół piosenki i tańca Pędziwiatry zdobył nagrody na XIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „Magia Italiana”, który odbył się na przełomie czerwca i lipca w Rimini.
Nasze województwo kojarzy się nie tylko z festiwalem Kolory Polski, ale także z recitalami muzyki organowej od lat organizowanymi przez Roberta Grudnia, znanego muzyka, producenta prestiżowych koncertów, spektakli i festiwali. 
Używam mowy wiązanej, mieszam ze sobą różne światy, miksuję je jak didżej i wypluwam z siebie pokiereszowane zdania. To jest mój język, ale on nie jest ani poezją, ani bełkotem. Taki sposób tworzenia najlepiej mnie wyraża, to moja maska, za pomocą której kontaktuję się z ludźmi – mówi MARCIN PRYT, wokalista 19 Wiosen, 11 i Trypa.
Prezentujemy premierowy teledysk do utworu „Zmieniłeś marzenia” nowego łódzkiego zespołu Friday Flash. W klipie wystąpili aktorzy znani z serialu „Malanowski i partnerzy”. Muzycy proponują przebojowe gitarowe piosenki o nieco ostrzejszym brzmieniu, sprawnie zaśpiewane przez wokalistę o ciekawym, zadziornym głosie. 
Ukazała się płyta CD z nagraniem opery „Aleko” Siergieja Rachmaninowa. Na płycie znajdują się nagrania na żywo ze spektakli w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Łodzi, które odbyły się w Sali Koncertowej AM w grudniu 2014 roku. 
Mocne, gitarowe riffy, nastrojowe ballady, niebanalne teksty i cała gama rockowego brzmienia. To wszystko działo się podczas Festiwalu Rockowanie w Łódzkim Domu Kultury.
Pierwszy raz w historii „Kalejdoskopu” jako specjalny dodatek zamieściliśmy płytę z muzyką. To utwory grupy Maze Of Sound, która wygrała Festiwal Muzyczny Rockowanie. O brzmieniu, tekstach i przebierankach mówi wokalista JAKUB OLEJNIK.
Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską KUBRYK to jedna z najstarszych imprez tego typu w Polsce. O XXXI edycji imprezy (22-23 maja 2015) pisze Piotr Zaleski.
Daniel Spaleniak ma 22 lata i naturę obieżyświata, hipnotyzujący głos, jedną gitarę, bo drugiej jeszcze się nie dorobił, a na koncie debiutancką płytę „Dreamers”, która przyniosła mu nominacje do prestiżowych nagród. By tworzyć, potrzebuje bratniej duszy.