Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Grand Prix IX Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego w Zambrowie zdobyła 14-letnia Karolina Derwisz ze Szkoły Muzycznej w Tomaszowie Mazowieckim.
11 kwietnia po południu uroczyście podpisano odbiór organów barokowych w Filharmonii Łódzkiej, a już wieczorem odbył się pierwszy koncert z ich udziałem. Drugi - następnego dnia.
Mariusz Lewy – student łódzkiej Akademii Muzycznej - zdobył I nagrodę na prestiżowym XV Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentów Chóralnych im. prof. Stanisława Kulczyńskiego w Poznaniu.
W II Ogólnopolskim Konkursie Młodych Gitarzystów im. Kazimierza Sosińskiego w Łodzi pierwszą nagrodę zdobył 14-letni Adam Antkowiak za szkoły muzycznej w Tomaszowie Mazowieckim.
– Zagraliśmy w Łodzi po raz pierwszy od dłuższego czasu w pełnym składzie. Na koniec powiedziałem „to by było na tyle”. Głupio byłoby marnować okazję na tak udane zakończenie – o zespole Cool Kids of Death i nie tylko mówi jego wokalista KRZYSZTOF OSTROWSKI.
Zespół Szantażyści z Brzegu został laureatem Grand Prix 39. Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej YAPA 2014.
Łódzki zespól KLAWO zaprezentował  nowy klip do utworu "Jeśli ty, jeśli ja", zrealizowany podczas koncertu w Atlas Arenie w lipcu 2013 r.
"Wyspa" zespołu Bruno Schulz zwyciężyła w trzeciej edycji plebiscytu "Gazety Co Jest Grane" na Łódzką Płytę Roku.
Ponadto jurorzy przyznali swoją nagrodę albumowi grupy Psychocukier.
Znany łódzki skrzypek – koncertmistrz Filharmonii, menedżer i organizator m.in. Festiwalu Geyer Music Factory czy Manu Summer Jazz Sundays, posiadacz unikatowych skrzypiec – Tomasz Gołębiewski pozwolił sobie, jak sam twierdzi, na fanaberię i wydał własną płytę nakładem własnej wytwórni Q4Q Records.
– Dwadzieścia lat temu udało mi się zagrać dla Boba Dylana w jego garderobie podczas krakowskiego koncertu. Gdy skończyłem, powiedział: „Good job”. Wziąłem to sobie do serca i tak w tym trwam – mówi ŁUKASZ LACH, lider łódzkiego zespołu L.Stadt.