5 na 5 i 80 na 90 | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =

5 na 5 i 80 na 90

Członkowie zespołu 5/5 z panią Moniką Herman. Fot.P.Reising

Jechałem na ten koncert bez przekonania domyślając się, że jakieś dzieciaki bawią się w śpiewanie. Ale srogo się myliłem, bo to był nie tylko świetny koncert, ale zaskakująco profesjonalne widowisko!
Wieczorem 14 sierpnia 2019 roku na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert zespołu 5/5. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się piątka nastolatków, cztery dziewczyny i jeden chłopak. Już początek występu udowodnił, że Justyna Tomecka, Alicja Kulbat, Majka Bakalarz, Oliwia Łubowska oraz Daniel Wochyń to zgrana drużyna składająca się z utalentowanych zawodników. Zaprezentowali przeboje „z szalonych i kolorowych” lat 80. i 90., dlatego też przedsięwzięcie nosiło nazwę „Powrót do przeszłości”! Piosenki nie tylko były znakomicie zaśpiewane, ale także bardzo zgrabnie zaaranżowane wokalnie. Do tego niezłe podkłady muzyczne oraz urozmaicona choreografia. Młodzi artyści wielokrotnie zmieniali stroje i widać było, że świetnie się rozumieją na scenie.

Dość licznie zgromadzona publiczność wysłuchała utworów takich gwiazd jak ABBA, Elton John, Wham!, Bonnie Tyler, Whitney Houston, Tanita Tikaram, No Doubt, Gloria Gaynor, Tina Turner, Spice Girls, Anna Jantar, Lombard, Obywatel GC, Bajm, Kasia Kowalska, Natalia Kukulska i in. Nie był to zbyt łatwy repertuar, a mimo to w wielu przypadkach zaprezentowany został wręcz brawurowo, jak np. w przypadku „Szklanej pogody” Lombardu, „W biegu” Natalii Kukulskiej, „Szukaj mnie” Edyty Geppert, czy hitu „Wake Me Up Before You Go-Go” zespołu Wham!  Justyna Tomecka w trakcie występu przyznała, że w wyborze utworów pomagali im rodzice.

Koncert trwał niespełna dwie godziny, zaśpiewany był w szybkim tempie, a mimo to po młodych wykonawcach nie widać było zmęczenia. Energia ich rozpierała, a duża scena momentami była dla nich za mała...W podziękowaniu za wspaniały występ publiczność nagrodziła ich oklaskami na stojąco.
Nie ulega wątpliwości, że cała piątka spisała się na piątkę, nie było słabych momentów, więc nazwa zespołu jest jak najbardziej trafna.

Zespół 5/5 zadebiutował zaledwie kilka miesięcy wcześniej, czyli w połowie stycznia bieżącego roku podczas otwarcia znajdującej się w MOK-u Kawiarni „Teatralnej”. Nastolatków namówiła do występu pani Monika Herman, która właśnie wzięła ten lokal w ajencję. Następnie młodzi zaczęli się tam spotykać, a wkrótce postanowili stworzyć zespół.
- To była nasza wspólna, spontaniczna inicjatywa całej piątki – wspomina Justyna Tomecka.

Nie byli oni przypadkową grupą, gdyż wcześniej uczestniczyli w warsztatach emisji głosu prowadzonych przez Justynę Jędrusik. Dlatego też w 2018 roku zaśpiewali w musicalu zatytułowanym „Skazani na show”, a w maju tego roku w musicalu „Łóżko”. Oba widowiska były gorąco przyjęte przez publiczność.

Mimo tych wszystkich sukcesów trudno przewidzieć przyszłość zespołu 5/5. Troje członków wybiera się na studia – Oliwia i Justyna do Łodzi, a Daniel aż do Londynu...

- Mamy nadzieję – mówi Justyna Tomecka – że nasza przyjaźń pomoże nam przetrwać rozłąkę i jeszcze nieraz zjednoczymy siły, aby wspólnie występować…

Paweł Reising

Miejski Ośrodek Kultury, Piotrków Trybunalski

Kategoria

Muzyka

Adres

al. 3 Maja 12

Kontakt

tel. 44 732 52 37, 733 91 31
www.mok.piotrkow.pl
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.