Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Zespół Stargazer został zwycięzcą eliminacji regionalnych konkursu Fonografika Young Stage przeznaczonego dla młodych wykonawców.
Siadamy przed komputerami, uruchamiamy Skype’a i wspólnie śpiewamy. Razem stworzyliśmy już ponad dwieście piosenek – o współpracy ze Snoop Doggiem mówi łódzka wokalistka IZA LACH.
Jak wspierać twórczość z regionu? Sposobów jest wiele. Łódzki Dom Kultury zaprasza artystów na Regionalną Otwartą Scenę Artystyczną.
W Nowym Tomyślu odbyły się przesłuchania XVIII Big Band Festiwalu. Najlepsi w zespołowym graniu jazzu byli młodzi łódzcy artyści pod kierunkiem saksofonisty i klarnecisty Jacka Delonga.
Urodzony w Łęczycy kompozytor  Marcin Stańczyk jako pierwszy polski artysta zwyciężył w największym konkursie kompozytorskim w Japonii.
Przedtem trochę płakałem, ale teraz już nie muszę, bo mam już cztery i pół roku – mówi chłopczyk, który śpiewa w chórze i ma za sobą pierwszy występ na ogromnej scenie.  
Przychodzą raz, drugi, trzeci. Szukają talentów. Choć mogą zostać uznani za dziwolągi lub kogoś nasłanego, nie zrażają się. Tym, którzy chcą coś robić, proponują wspólne projekty.
Łódzki zespół rockowy Little White Lies nie zwalnia tempa. Kilka miesięcy od debiutu grupa wydała mini album In Word and Deed.
Kwartet smyczkowy to formacja uniwersalna – doskonale sprawdza się w różnych muzycznych nurtach i konwencjach. W Łodzi istniało przed laty kilka dobrej klasy kwartetów.
Album zawiera piosenki pisane dla Maryli Rodowicz, Edyty Geppert, Anny Treter.