ALTBERG POWRACA | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =

ALTBERG POWRACA

Łódzkich miłośników muzyki barokowej ucieszy zapowiedź kolejnego sezonu z zespołem Altberg Ensemble. W tym roku czekają nas dwa cykle koncertów - edukacyjna seria "Alberg prezentuje" i znane już z poprzedniego roku koncerty z udziałem zapraszanych gości "Łódź barokowa". 
15 III miał wystąpić w Galerii Willa Jakub Kościukiewicz - założyciel zespołu i jego dyrektor artystyczny. Oprócz
wykonania programu miał opowiadać o swoich instrumentach i o muzyce dawnej. Wydarzenie zostało odwołane.

W programie:

Giovanni Battista Vitali – Partite sopra diverse Sonate per il Violone
Giovanni Battista Degli Antoni – Ricercate sopra il Violoncello
Domenico Gabrielli – Ricercar II per il Violoncello
Johann Sebastian Bach – I Suita na wiolonczelę solo G-dur, BWV 1007

Jakub Kościukiewicz, ur. w 1979 r. we Wrocławiu. Wiolonczelista – solista, kameralista i muzyk orkiestrowy specjalizujący się w historycznym wykonawstwie muzyki baroku na instrumentach z epoki. Pedagog i aktywny animator inicjatyw i wydarzeń związanych z historycznym wykonawstwem muzyki dawnej. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie (T. Kamińska), DAAM w Gőrlitz (K. Kyprianides) oraz The Guildhall School of Music & Drama w Londynie (A.
McGillvray/J. Ward-Clarke). Koncertmistrz Musicae Antiquae Collegium Varsoviense przy Warszawskiej Operze Kameralnej, wiolonczelista Wrocławskiej Orkiestry Barokowej oraz Royal Baroque Ensemble. Współpracował m.in. z Les Muffatti, Collegio di Musica Sacra, Harmonologia, Kapelą Jasnogórską, Harmonia Sacra, FAMD.pl, Il Giardino d’Amore, Goldberg Baroque Ensemble. Adiunkt na AM w Łodzi, gdzie od 2011 roku prowadzi klasę wiolonczeli barokowej, zespołów kameralnych i akademicką orkiestrę barokową. Tam też obronił doktorat z wiolonczeli
barokowej (2017). Inicjator projektu Międzyuczelnianej Orkiestry Barokowej. Założyciel i kierownik łódzkiej orkiestry barokowej Altberg Ensemble. Jakub gra m.in. na kopii wiolonczeli M. Goffrillo z 1693 roku zbudowanej przez B. Muthesiusa (2013) oraz na instrumencie G. S. Liebicha (1790).

Z kolei 23.04.2020 zespół zaprasza na pierwszy koncert z cyklu "Barokowa Łódź", zatytułowany „Per Voce e Stromenti”.
Obok Altberg Ensemble na scenie pojawią się Olivia Centurioni - skrzypce barokowe, prowadzenie i Piotr Olech – kontratenor.

Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15, g. 18:00
bilety w cenie 30/20 zł