Anathema solo - odwołane! | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =

Anathema solo - odwołane!

Daniel Cavanagh, współzałożyciel i spiritus movens brytyjskiej grupy Anathema, miał wystąpić w Łódzkim Domu Kultury. Zapowiadano tu jeden z czterech solowych koncertów akustycznych, które wybitny artysta miał dać w Polsce. Jednak żaden się nie odbędzie.
Daniel Cavanagh, który wspólnie z bratem Vincentem w 1990 roku powołał do życia Anathemę, jest autorem największych przebojów w dorobku tego zespołu. To właśnie spod jego ręki wyszły takie klasyki jak „One Last Goodbye”, „Release” czy „A Natural Disaster”. Równolegle do działalności macierzystej formacji Daniel prowadzi karierę solową. Na przestrzeni lat jego artystyczna ścieżka krzyżowała się z drogami różnych osobowości sceny, w tym byłej wokalistki The Gathering Anneke van Giersbergen.

Podczas tegorocznej trasy koncertowej artysta promuje wydany w październiku zeszłego roku album „Monochrome”. Cavanagh tak mówi o płycie: – Album jest otoczony aurą późnego wieczoru, blasku świec, zapadającego zmierzchu, gdy słońce zachodzi powoli za horyzontem, przynosząc moment przemyśleń i medytacji, którym wszyscy się czasem oddajemy. Spora część materiału z „Monochrome” mogła trafić na ostatni bądź następny album Anathemy, bo reszta zespołu oceniła te kawałki naprawdę wysoko. Na płycie jest kilka mocniejszych utworów, jak „The Exorcist” czy „The Silent Flight of the Raven Winged Hours” inspirowany twórczością Edgara Alana Poe – są to jedne z moich najlepszych kompozycji ostatniej dekady. Nie tak łatwo było zabrać je zespołowi, ale cieszę się, że to zrobiłem. Utwory te są tak osobiste, że nie potrzebują dodatkowej platformy.