Anna Lasota podbiła serca słuchaczy | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =

Anna Lasota podbiła serca słuchaczy

Anna Lasota podczas koncertu. Fot.P.Reising

Kim jest Anna Lasota? Być może jeszcze niewiele osób kojarzy jej nazwisko, ale wszyscy ci, którzy uczestniczyli w jej koncercie, z pewnością zapamiętają ją na długo.
W ramach I Festiwalu Sztuki Muzycznej w dniu 26 sierpnia 2019 roku odbył się koncert Anny Lasoty. Publiczność tłumnie wypełniła dziedziniec koncertowy Centrum Idei Ku Demokracji w Piotrkowie Trybunalskim. Taka duża frekwencja nie zaskoczyła, gdyż poprzednie dwa koncerty zorganizowane w ramach tej imprezy spotkały się z bardzo gorącym przyjęciem miłośników muzyki.

Artystkę, jako swoją byłą swoją uczennicę, zapowiedział Witold Stawski. Ale wbrew pozorom, nie ma on nic wspólnego z nauką muzyki, lecz był dyrektorem szkoły średniej, tzw. „Ekonomika”, do której uczęszczała nastoletnia Ania. Już tam dała się poznać jako osoba wyjątkowo utalentowana wokalnie, ale również posiadająca  „charakter”. Obecnie jest śpiewaczką i aktorką Teatru Muzycznego w Poznaniu, do którego dostała angaż jeszcze jako studentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W tym roku za wybitne osiągnięcia artystyczne została laureatką Medalu Młodej Sztuki „Głosu Wielkopolskiego” w kategorii „Teatr”.

Anna Lasota to prawdziwe „zwierzę sceniczne”; wspaniale śpiewa, porusza się na scenie, szybko nawiązuje świetny kontakt publicznością, wydaje się nawet, jakby promieniowała pozytywną energią, którą obdarowuje słuchaczy. Sopranistka, jak sama twierdzi, „uwielbia brodwayowskie i westendowe śpiewanie”. Dlatego też jej koncert nosił tytuł „Muzyczna podróż po świecie po świecie musicali i filmów”. Usłyszano melodie z takich dzieł jak np. „West Side Story”, My fire Lady”, „Dr Jekyll i Mr Hyde”, „Evita”, „Człowiek z La Manchy”, „Skyfall”, „Titanic”, „Polskie drogi”…  Akompaniament zapewnił mocno jazzujący pianista Oskar Stabno.

Publiczność nie tylko długimi owacjami na stojąco podziękowała Artystce za piękny recital, lecz nawet  odśpiewała jej gromkie „Sto lat!”. A ona wyraźnie była wzruszona…

Paweł Reising

Centrum Idei ku Demokracji

Kategoria

Muzyka

Adres

Centrum Idei ku Demokracji

ul. Rycerska 3
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. +48 44 645 92 45
do galerii wejście od pl. KościuszkiCentrum Idei ku Demokracji
do galerii wejście od pl. Kościuszki
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.