AŻ - perkusjoniści kameralnie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =

AŻ - perkusjoniści kameralnie

Koncert perkusyjny w ramach 9. AŻ Festiwalu. Perliste dźwięki instrumentów sztabkowych, marszowe tryle werbli oraz energetyczne rytmy współczesnej muzyki perkusyjnej. The Bacewicz Percussion Ensemble Akademii Muzycznej w Łodzi pod dyrekcją Piotra Sutta – założyciela i opiekuna zespołu – zagra kameralne arcydzieła.
W programie koncertu znajdą się utwory na różnorodne zespoły perkusyjne, m.in.: „Overture” Johna H. Becka i „MAG 7” Michaela Burritta. Zabrzmi także utwór na werble i tomy Timma Piepera „Level Two”, w którym artyści grają na instrumentach zarówno swoich, jak i współwykonawców, a całość prezentuje się jak skomplikowana choreografia. Młodzi artyści wykonają także opracowanie autorstwa Piotra Sutta I Koncertu brandenburskiego F-dur Johanna Sebastiana Bacha. W programie wieczoru znajdą się też dwa koncerty. Na kotłach Piotr Sutt z towarzyszeniem zespołu zagra „Koncert” Johna H. Becka. W utworze „The Golden Age of the Xylophone” partię solową realizować będzie Dawid Modzelewski.

Założyciel i opiekun zespołu The Bacewicz Percussion Ensemble Piotr Sutt to solista, kameralista, pedagog i autor interdyscyplinarnych projektów. Zespół pod jego dyrekcją wykonuje muzykę etniczną, marszową oraz klasykę perkusyjnego repertuaru XX i XXI wieku. Grupa realizuje też muzykę przestrzenną i ceni sobie interakcje z publicznością. Na niedzielnym koncercie zespół wystąpi w składzie: Dagmara Karandys, Julia Tymanowska, Patrycja Urbańska, Szymon Brillowski, Bruno Deredos, Krzysztof Kloch, Dawid Modzelewski, Maciej Nowacki.

Bilety w cenie 30 zł i 20 zł do nabycia w kasie biletowej AM (czynna we wtorki i czwartki w godzinach 14-18 oraz godzinę przed każdym koncertem).

Materiały prasowe

fot. Dariusz Kulesza / Akademia Muzyczna w Łodzi