Bądźmy razem | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =

Bądźmy razem

Soliści i orkiestra Teatru Muzycznego w Łodzi (łącznie 40 artystów z Łodzi) wzięli udział z realizacji utworu „Bądźmy razem”, który powstał z potrzeby wzajemnego wsparcia artystów teatrów muzycznych i oper z całej Polski w oczekiwaniu na powrót publiczności. Premiera 27 czerwca (sobota) o godzinie 10 na kanale YouTube i na Facebooku Teatru Muzycznego w Poznaniu, inicjatora projektu.
To wyjątkowy utwór muzyczny, który jest wiadomością dla naszej publiczności: jesteśmy, czekamy, wróćcie do nas – mówią pomysłodawcy. Autorem słów „Bądźmy razem” jest Andrzej Hamerski, muzykę oraz wideo stworzył Michał Łaszewicz. W produkcję zaangażowało się 130 artystów z dziewięciu teatrów i oper: Teatru Muzycznego w Poznaniu, Teatru Muzycznego w Łodzi, Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie, Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Opery Bałtyckiej w Gdańsku oraz Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

– Cieszymy się z zaproszenia do projektu i z tak licznego udziału w nim naszych artystów  – podkreśla Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi. – Wśród solistów usłyszymy między innymi Piotra Płuskę czy Justynę Kopiszkę. Łódzkie głosy zabrzmią też w chórze – dodaje. W projekcie pojawi się też orkiestra Teatru Muzycznego w Łodzi pod kierownictwem Elżbiety Tomali-Nocuń. Nad realizacją ich nagrań czuwał Jakub Szydłowski.

Kategoria

Muzyka