Carl Palmer w Wytwórni | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =

Carl Palmer w Wytwórni

Carl Palmer, fot. materiały prasowe artysty

Perkusista legendy prog rocka - grupy Emerson, Lake & Palmer - Carl Palmer pojawi się w łódzkim Klubie Wytwórnia 25 IX 2021 r. Projekt, z jakim artysta przyjedzie do Polski, to "Carl Palmer’s Legacy ELP". Palmer to brytyjski muzyk, kompozytor, a przede wszystkim innowacyjny perkusista. Znany jest z występów z The Crazy World of Arthur Brown, Atomic Rooster, Emerson, Lake and Palmer, Asia, współpracował z Mike’m Oldfieldem.
- Przyjedziemy do Polski z programem, którym rozpoczęliśmy trasę już dwa lata temu. Przerwała nam pandemia. Dokładamy teraz nowo opracowane utwory. Będą więc kompozycje Emerson, Lake & Palmer, ale zaaranżowane na nowo. Nawet ci, którzy byli na koncertach podczas poprzedniego tournee, będą zaskoczeni niespodziankami, jakie przygotowaliśmy – obiecuje Carl Palmer.

„Rolling Stone” uznał artystę za jednego z dziesięciu najważniejszych perkusistów wszech czasów. Otrzymał kilkadziesiąt innych nagród i wyróżnień od profesjonalnych magazynów muzycznych oraz światowych stowarzyszeń muzyków. Od początku kariery muzyka sprzedano ponad pięćdziesiąt milionów płyt, na których grał. Jego styl gry jest niepowtarzalny. Charakteryzuje się precyzją, a przy tym niezwykłą szybkością i często nietypowym metrum. Carl używał i używa nadzwyczaj dużego, rozbudowanego zestawu perkusyjnego. Waga instrumentu, z jakiego korzystał podczas tras Emerson, Lake & Palmer wynosiła ponad dwie tony.

Począwszy od roku 2001 perkusista jest liderem zespołu Carl Palmer Band, którego skład uzupełniają: Paul Bielatowicz – gitara, wokal oraz Simon Fitzpatrick – bass. W 2020 r. trio obchodziło 50. rocznicę powstania Emerson, Lake & Palmer.

W 2021 r. będzie miał premierę film dokumentalny o Emerson, Lake & Palmer, zatytułowany „You Were Meant To Be Here”. Zespół, nagrywając w 1973 r. płytę „Surgery Brain Salad”, nie przypuszczał, iż wkrótce na ekranach kin pojawi się film science fiction na podstawie muzyki i historii zawartych na tym albumie. Carl Palmer i jego menedżerowie są współproducentami tego obrazu. Ponadto perkusista wydał podwójny album CD/DVD „Pictures At The Exhibition”, będący zapisem koncertu w hołdzie dla zmarłego przyjaciela – Keitha Emersona.

Zapowiedź koncertu https://www.youtube.com/watch?v=q80ipKWPPe8&feature=youtu.be

materiały prasowe