Demokratyczne “Kolory Polski” | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =

Demokratyczne “Kolory Polski”

Filharmonia Łódzka znalazła się w gronie laureatów Nagrody Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej za inicjatywy kulturalne budujące społeczeństwo obywatelskie.
Filharmonia Łódzka – instytucja kultury Samorządu Województwa Łódzkiego - znalazła się w gronie laureatów  Nagrody Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej  za inicjatywy kulturalne budujące społeczeństwo obywatelskie, realizowane pod patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO i Narodowego Centrum Kultury.

W szóstej edycji Nagród Filharmonię wyróżniono przede wszystkim za realizację Wędrownego Festiwalu "Kolory Polski".
( O Festiwalu TUTAJ) Doroczna Nagroda FRDL przyznawana jest za inicjatywy o charakterze kulturowym i kulturotwórczym, które w wybitny sposób przyczyniają się do wzmocnienia więzi i kultywowania tradycji lokalnych oraz aktywizacji społeczności do wspólnych przedsięwzięć.

Ceremonia wręczenia wyróżnień i nagród odbędzie się w Warszawie w poniedziałek, 9 grudnia br. w czasie konferencji “Warto! Lokalna kultura jako wartość". W konferencji wezmą udział członkowie kapituły, przedstawiciele instytucji patronujący Dorocznej Nagrodzie oraz goście specjalni: ks. Adam Boniecki, redaktor senior „Tygodnika Powszechnego” i dr Tomasz Rakowski z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego.