Dla młodych talentów | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =

Dla młodych talentów

Trwa nabór do VI edycji Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. Zgłoszenia można nadsyłać do 17 marca. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, statuetka Jonaszka, spotkanie z mistrzami polskiej wokalistyki oraz występ przed publicznością Festiwalu OFF-Północna przed koncertem Katarzyny Groniec, która zasiada w jury konkursu.
Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty ma charakter ogólnopolski, a jego finał towarzyszy zawsze Festiwalowi OFF-Północna. W konkursie mogą wziąć udział aktorzy-wokaliści w wieku 20-40 lat. Nabór zgłoszeń potrwa do 17 marca 2024 r. Uczestnicy mają za zadanie zaprezentować w formie wideonagrania dwa utwory z obszaru piosenki aktorskiej, w tym jeden autorstwa Jonasza Kofty. Szczegółowe informacje na temat formy zgłoszeń i wymogów konkursu znaleźć można w regulaminie na stronie www.offpolnocna.com

– U uczestników konkursu szukam prawdy. Cała reszta to już jest tylko dodatek, bo jeżeli nie ma prawdy, to nie ma nic – mówi Katarzyna Groniec, wokalistka i aktorka.

Wybrana na podstawie mailowych zgłoszeń grupa uczestników przejdzie do drugiego etapu i wystąpi przed jury, w którym zasiądą m.in. Wojciech Kościelniak – reżyser spektakli muzycznych, Katarzyna Groniec – piosenkarka i aktorka, Konrad Imiela – aktor i reżyser, Piotr Kofta – pisarz, Danuta Antoszewska – instrumentalistka współpracująca z mistrzami wokalistyki, wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi, Eliza Gaust – Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Łodzi ds. Równego Traktowania, Jakub Szydłowski – aktor musicalowy, reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi oraz Krzysztof Wawrzyniak – pomysłodawca i koordynator Festiwalu OFF-Północna. Honorowym członkiem jury będzie Julia Szewczyk, laureatka poprzedniej edycji konkursu.

– Wrażliwi na słowo i muzykę utalentowani młodzi aktorzy i wokaliści, szukający miejsca do zaistnienia na scenie, znajdą je u nas – zapewnia Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi, ogłaszając nabór do VI edycji Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. – Każdego roku zainteresowanie konkursem jest coraz większe, a my nie możemy się doczekać, żeby ugościć talenty, które czekają na swoje odkrycie przez szerszą publiczność.

Na uczestników konkursu czekają nagrody, których pulę zasilili łódzcy przedsiębiorcy, zrzeszeni w Fundacji LodzArte. Zwycięzca otrzyma 8 000 złotych i statuetkę Jonaszka. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca – odpowiednio 3 000 i 2 000 złotych. Wszyscy laureaci zaprezentują się również przed festiwalową publicznością przed koncertem mistrzyni piosenki aktorskiej – Katarzyny Groniec. Sam festiwal, którego ósma edycja odbędzie się w dniach 12-21 kwietnia 2024 roku, to pierwszy w Łodzi przegląd form dramatyczno-muzycznych (jego program poznamy w lutym).
  • do 17-03-2024

Kategoria

Muzyka