Festiwal Rockowanie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =

Festiwal Rockowanie

To kolejna edycja Rockowania, jednak w odmienionej formie. Projekt pn. Rockowanie. Muzyczny dialog pokoleń zostanie zakończony 30 września konkursem poświęconym twórczości Roberta Brylewskiego (Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael czy Armia).
Ideą projektu jest podniesienie kwalifikacji muzycznych amatorów muzyków z regionu łódzkiego, poprzez realizację warsztatów, m.in. wokalnych i instrumentalnych.

Projekt "Rockowanie. Muzyczny dialog pokoleń" odbywa się etapowo:

I etap  – zgłoszenia

II etap – udział w warsztatach lokalnych dla zgłoszonych zespołów. Warsztaty odbyły się w sześciu miejscowościach województwa, w tym w Łodzi (Łódzki Dom Kultury).

Warsztaty lokalne ukierunkowane były na podniesienie wiedzy i umiejętności w zakresie technik gry na instrumencie, podstaw pracy z warsztatem wokalnym związanym zarówno z interpretacją tekstu, jak i wstępem do emisji głosu.

Warsztaty lokalne poprowadzili:
1) Konrad Jeremus – gitara
2) Justyna Panfilewicz - wokal
3) Tomasz Zieliński – gitara basowa (Hania Stach, Margaret)
4) Przemysław Kuczyński – perkusja (Krzysztof Ścierański Quartet, Edyta Górniak)

III etap – udział w warsztatach mistrzowskich w Łodzi, gdzie pod okiem trenerów muzycznych zespoły będą przygotowywały własną interpretacje 2 kompozycji Roberta Brylewskiego (wybranych z przygotowanej wcześniej).

Warsztaty mistrzowskie, będą obejmowały 3 zagadnienia:

a. Muzyczne – wokalne, instrumentalne, problematyka nagrań studyjnych – kurs pracy zarówno indywidualnej jak i zespołowej, poruszającej problematykę związaną z optymalizacją brzmienia zarówno w sferze wykonawstwa koncertowego jak i pracy studyjnej. Warsztaty ukierunkowane będą na zgłębianie zagadnień technicznych związanych zarówno z artykulacją, dynamiką i motoryką podczas grania na instrumencie; poznawanie różnych technik emisji głosowej i dobór właściwej techniki wokalnej do lepszego wyeksponowania zarówno muzyki jak i tekstu. Taki intensywny warsztat pracy pozwoli młodym i dobrze rokującym artystom rozwinąć i usystematyzować wiedzę zarówno w temacie instrumentalnych technik wykonawczych takich jak „tapping”, „finger style”, „slap” i wielu innych, a w zakresie emisji wokalnej ostatnio bijącej rekordy popularności metody „speech level singing” spopularyzowanej przez piosenkarki soul oraz pop.

b. Relacje Artyści – Dziennikarze– to warsztaty, które są nie tylko unikatowe w skali regionu łódzkiego, ale również w skali całego kraju. Będą podejmowały tematykę współpracy zespołów, muzyków, wokalistów zarówno z mediami na płaszczyźnie relacji współpracy jak i wszelakich form promowania własnej twórczości z rozgłośniami radiowymi, ośrodkami telewizyjnymi. Uczestnicy warsztatów będą przygotowani do udzielania profesjonalnych wywiadów oraz innych form związanych z promocją swojej twórczości podczas kontaktów z mediami, agencjami koncertowymi i firmami fonograficznymi, dowiedzą się jak: przygotować i wysyłać demo, info o zespole, jak pracować z managerem, producentem, wytwórnią.

c. Producenckie to warsztaty, które będą poruszały problematykę, z którą boryka się dzisiaj duża ilość młodych dobrze rokujących zespołów, jak zrobić żeby ich twórczość stała się rozpoznawalna, jednocześnie nie będąc kopią znanych wykonawców. Warsztaty będą rozbudzać w uczestnikach wyobrażenie, jak mają zabrzmieć jako zespół na scenie, jak wykorzystywać potencjał, a także jak używać dostępnych możliwości technicznych, żeby materiał zarówno w warunkach koncertowych jak i studyjnych był spójnym produktem
z cechami bardzo indywidualnymi niekiedy alternatywnymi a jednocześnie trafiającymi do jak najszerszych mas ludzkich. Warsztaty będą też dotyczyć następujących zagadnień: omówienie sposobów nagrywania poszczególnych instrumentów, ustawienie nagrania i rejestracja wybranego zespołu, jak przygotować utwór do radia oraz wstęp do masteringu.

IV etap – Konkurs finałowy uczestników warsztatów mistrzowskich, podczas którego zespoły zaprezentują dwa utwory Roberta Brylewskiego odbędzie się 30 września 2018 r. w Łódzkim Domu Kultury. Przewidziane nagrody finansowe oraz sesje nagraniowe.

Warsztaty w ŁDK są otwarte dla wszystkich chętnych.


Program:

Sobota:

10.00 - Przywitanie uczestników warsztatów (Kino Szpulka)

10.20 - 13.20 - zajęcia w grupach (wokal, bas, perkusja)

13.30 - 15.40 - wykład i dyskusja - Relacje artysta - dziennikarz, jak przygotowywać materiały dla radia i TV

16.00 - 18.30 - zajęcia w grupach (wokal, bas, perkusja)

20.00 - JAM SESSION (Sala Kolumnowa) - zaproszeni są wszyscy, wstęp wolny


Niedziela

9.30 - 12.00 - zajęcia w grupach (wokal, gitara, bas, perkusja)

12.30 - 14.00 - wykład i dyskusja - Relacje artysta - fani

14.30 - 16.30 - zajęcia w grupach (wokal, bas, perkusja, gitara)

Około 17.30 – Finał: Festiwal Rockowanie gramy Brylewskiego (Sala Kolumnowa) – zaproszeni są wszyscy, wstęp wolny
Łódzki Dom Kultury
  • 29-09-2018 godz 20:00
  • 30-09-2018 godz 17:30

Kategoria

Muzyka

Adres

ul. Traugutta 18