Festiwal w sieci | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =

Festiwal w sieci

VII edycja festiwalu Rockowanie organizowanego przez Łódzki Dom Kultury z powodu pandemii odbędzie się online. W programie: warsztaty muzyczne na poziomie podstawowym i zaawansowanym, koncerty laureatów poprzednich edycji  oraz konkurs zespołów. Do wygrania nagrody pieniężne – trzy, dwa i tysiąc złotych.
Część warsztatowa dla instrumentalistów i wokalistów rozpocznie się 3 lipca. Będzie realizowana w dwóch grupach: dla początkujących i zaawansowanych online w formie czatu wideo – prowadzący prezentuje ćwiczenia, uczestnicy mogą przesyłać pytania. Zgłoszenia przyjmowane będą od 22 czerwca za pośrednictwem strony www.ldk.lodz.pl.

Program warsztatów
3 lipca - gitara elektryczna - Konrad Jeremus, g. 16 (poziom podstawowy) i 18 (poziom zaawansowany)
10 lipca - gitara basowa - Marcin Markuszewski, g. 16 i 18
17 lipca - perkusja - Przemysław Kuczyński, g. 16 i 18
24 lipca - pianino - Marta Sobczak, g. 16 i 18
31 lipca - wokal - Adam Rymarz, g. 16 i 18

W dni, kiedy odbywają się warsztaty, po zajęciacho godzinie 20 zaplanowano transmisje na żywo koncertów laureatów poprzednich edycji Rockowania – będą streamingowane na profilach społecznościowych ŁDK. Zespoły zagrają na Sali koncertowej ŁDK, a relacja dostępna będzie bezpłatnie oraz z wolnym dostępem dla wszystkich użytkowników online.

Część konkursowa adresowana do zespołów z całej Polski odbędzie się w dwóch etapach: eliminacje na podstawie nadesłanych nagrań (zgłoszenia drogą mailową do 10 lipca – regulamin i karta zgłoszenia do pobrania na stronie www.ldk.lodz.pl) wyłonią dziesiątkę finalistów. Zespoły te nagrają swoje występy na żywo w sali koncertowej ŁDK. Finał konkursu transmitowany online 11 sierpnia będzie połączeniem prezentacji nagrań wideo i transmisji na żywo ze studia ŁDK. Podczas transmisji będzie można głosować. Zwycięzcy zostaną wybrani na podstawie głosów jury oraz odbiorców online, liczonych „systemem eurowizyjnym”.

„Rockowanie w sieci” zostało dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. Więcej informacji, regulamin i karta zgłoszenia na stronie Łódzkiego Domu Kultury.

Kategoria

Muzyka