Grohman Orchestra w Białej Fabryce | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =

Grohman Orchestra w Białej Fabryce

Koncert w ramach Geyer Music Factory, 2017, fot. materiały prasowe

W ramach festiwalu Geyer Music Factory 9 VII na dziedzińcu Białej Fabryki wystąpi Grohman Orchestra. Przedstawi projekt "Kochajmy", zrealizowany z Krzysztofem Herdzinem.
13-osobowa orkiestra złożona z instrumentalistów Filharmonii Łódzkiej zaprezentuje projekt zawierający nowe aranżacje znanych utworów polskiej muzyki rozrywkowej, której tematem przewodnim jest miłość. „Kochajmy” to kolejny po „Klasyce Polskiej Rozrywki” projekt Grohman Orchestra realizowany wspólnie z Krzysztofem Herdzinem. Wśród wykonywanych utworów znajdą się przeboje takich artystów, jak: Zbigniew Wodecki, Marek Grechuta, Andrzej Zaucha, Skaldowie, Perfect, Dżem, Lady Pank, Hanka Ordonówna, Breakout, Wojciech Młynarski.

Bilety na koncert będą dostępne w sprzedaży od 22 VI na stronie bilety.cmwl.pl oraz w kasie biletowej w dniach otwarcia Muzeum. W tym roku z uwagi na obostrzenia liczba miejsc będzie ograniczona. Przed muzyczną ucztą muzeum przygotowało specjalnie na tę okazję dwa oprowadzania po wystawie „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie”, podczas których zwiedzający dowiedzą się, jak rozwijała się kultura muzyczna na przestrzeni wieku. W zrekonstruowanych wnętrzach domów będzie można posłuchać utworów wykonanych m.in. przez Mieczysława Fogga, Violettę Villas czy kontrowersyjne jak na owe czasy zespoły big-bitowe, a także zobaczyć takie perełki myśli technicznej, jak radio Turandot, Marconi czy patefon, które w swoich czasach były przedmiotem pożądania niejednego melomana.

Na oprowadzania obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Wszystkie informacje organizacyjne na temat udziału w koncercie i oprowadzaniach dostępne są na stronie: www.cmwl.pl w zakładce Geyer Music Factory.

Zapoczątkowany w 2009 roku Geyer Music Factory na stałe wpisał się w wakacyjny kalendarz łódzkich wydarzeń. Do tej pory zorganizowano 88 koncertów. Występowali m.in.: Grzegorz Turnau, Anna Maria Jopek, Mietek Szcześniak, Ania Rusowicz, Monika Kuszyńska, Waglewscy, Włodzimierz Nahorny, Kuba Badach, rodzina Miśkiewiczów, Domowe Melodie, Varius Manx czy Blue Cafe.