Iglesias w Łodzi | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =

Iglesias w Łodzi

Ikona popu przełomu wieków – Enrique Iglesias – wraca do Polski na jedyny koncert 10 VI w łódzkiej Atlas Arenie. Iglesias to światowej sławy piosenkarz, który jest znany z takich klasyków jak: “Bailamos”, “Hero”, “Could I Have This Kiss Forever”, “Sad Eyes” i nowszych utworów: “Bailando”, “El Perdón” czy “Subeme La Radio”.
Syn hiszpańskiego piosenkarza Julio Iglesiasa rozpoczął karierę w końcówce lat 90., kiedy podpisał kontrakt z wytwórnią Fonovisa. W 1995 r. wydał pierwszy album zatytułowany po prostu “Enrique Iglesias”. Popularność krążka w zestawieniach przebojów w USA przyniosła Iglesiasowi nagrodę Grammy w kategorii “Najlepszy wykonawca latynoski”. Po sukcesie płyty przyszedł czas na trasę koncertową, podczas której gościnnie wystąpili m.in.: Bruce Springsteen i Elton John.

W 1999 r. Iglesias zdecydował się na nagranie płyty z piosenkami w języku angielskim zatytułowanej “Enrique”. To stąd pochodzą znane na całym świecie przeboje jak “Bailamos”, “Sad Eyes”, “Could I Have This Kiss Forever”. Kolejną anglojęzyczną płytą był album “Escape”, na której znalazł się hit “Hero”. Była to najlepiej sprzedająca się płyta w karierze artysty. Dziesiąty krążek Iglesiasa - “Sex and Love” został wydany w 2014 r. był promowany przez utwór “Bailando”, nagrany razem z Descemerem Bueną i grupą Gente de Zona. Piosenka odniosła wielki sukces i na stałe zagościła na listach przebojów na całym świecie.

https://www.youtube.com/watch?v=b8I-7Wk_Vbc

W ciągu swojej kariery Iglesias nagrał przeboje z: Pitbullem, Nicole Scherzinger, Whitney Houston, Lionelem Richiem i Akonem. Od początku kariery jego płyty sprzedały się na całym Świecie w ponad 180 milionach egzemplarzy. Wydał dziesięć albumów studyjnych oraz trzy krążki z kompilacją swoich największych przebojów. Odbył dziesięć tras koncertowych, które cieszyły się statusem wyprzedanych, prezentując się łącznie przed ponad dziesięcioma milionami fanów na całym Świecie. Jest laureatem prestiżowych nagród jak Grammy, Billboard Awards, ASCAP i innych. Jego wideo w serwisach YouTube i VEVO śledzi ponad 14-milionowa publiczność.

Łódzki koncert artysty odbędzie się w Atlas Arenie 10 VI. Będzie to jedyny występ Enrique Iglesiasa w Polsce w tym roku. Udział w wydarzeniu oznacza akceptację regulaminu. Regulamin dostępny na: www.goodtaste.pl/regulamin.

materiały prasowe
Atlas Arena
  • 10-06-2022 godz 20:00

Bilety

https://www.eventim.pl/eventseries/2854040/?affiliate=GTP

Kategoria

Muzyka

Adres

Łódź, ul Bandurskiego 7