Il Volo & Plácido Domingo - Notte Magica | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =

Il Volo & Plácido Domingo - Notte Magica

Koncert zespołu Il Volo, z udziałem Plácido Domingo oraz orkiestry Teatro Massimo di Palermo pod batutą Maestro Ramóna Tebara. Trio wystąpi w Łodzi 9 VII w Atlas Arenie.
Koncert odbył się 1 lipca 2016 roku na Piazza Santa Croce we Florencji. Gościem specjalnym tego wydarzenia był Plácido Domingo, który dyrygował wybranymi ariami i pieśniami. Z kolei José Carreras pojawił się na ekranie, wyrażając uznanie za wsparcie udzielone przez Il Volo na rzecz jego fundacji do walki z białaczką. Trzeci maestro z oryginalnego składu trzech tenorów, Luciano Pavarotti, reprezentowany był przez Nicolettę Mantovani, wdowę po artyście. Jej obecność potwierdziło wsparcie dla projektu ze strony Fundacji Luciano Pavarottiego. Ten wyjątkowy koncert został zarejestrowany i dzięki temu można do niego powrócić. Trio Il Volo zaśpiewało słynne pieśni neapoliańskie oraz arie z międzynarodowego repertuaru operowego – wszystkie wykonywane oryginalnie przez Trzech Tenorów.

7 lipca 1990 roku w Rzymie w przeddzień finału Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, José Carreras, Plácido Domingo i Luciano Pavarotti po raz pierwszy zaśpiewali razem w antycznych Termach Karakalli. Zapoczątkowało to jeden z najpopularniejszych projektów muzyki klasycznej w historii i dało rozgłos trzem tenorom. 26 lat później grupa Il Volo postanowiła oddać hołd mistrzom i temu wydarzeniu, dostarczając młodszym słuchaczom podobnych emocji.

Szczegółowe informacje dotyczące tego muzycznego wydarzenia dostępne są pod adresem: www.helios.pl/ilvolo. Sprzedaż biletów startuje w piątek 28 stycznia.

Trio Il Volo odwiedzi Polskę w tym roku w ramach światowej trasy. Wydarzenie odbędzie się 9 lipca w Atlas Arenie w Łodzi. Wokaliści zaprezentują utwory ze swojego ostatniego albumu „Il Volo sings Morricone”, który nagrali pamięci największego włoskiego kompozytora muzyki filmowej. Oprócz tego fani usłyszą,  m.in.: „Grande amore”, „Il mondo” i wiele innych. Bilety dostępne są na: www.biletserwis.pl. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM.

materiały prasowe