Jazz gitarowy | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =

Jazz gitarowy

Koncert kwintetu gitarzysty Rafała Sarneckiego z udziałem amerykańskiego saksofonisty Lukasa Pino. 
Rafał Sarnecki przez ponad dekadę grał w klubach Nowego Jorku. Występował z gwiazdami polskiej i światowej sceny jazzowej. W lipcu 2018 roku ukazała się jego ostatnia płyta „Climbing Trees” zauważona między innymi przez prestiżowy magazyn Downbeat.

Uznanie w Polsce przyniosła mu pierwsza nagroda w konkursie  gitarzystów Jazzowych Guitar City w Warszawie w roku 2002. W 2005 roku wyjechał do Nowego Jorku, gdzie otrzymał stypendium w prestiżowym programie Jazz i Muzyka Współczesna w New School na Manhattanie. W 2008 roku zdobył tam tytuł licencjata z honorami, a w 2010 r. uzyskał tytuł magistra w zakresie wykonywania jazzu na Queens College w Nowym Jorku. Studiował pod kierunkiem jednego z najsłynniejszych nauczycieli gitarowej sztuki Johna Bollenbecka.

Od roku Rafał Sarnecki jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Łodzi. W Ciągotach i Tęsknotach wystąpi w kwintetem, w którym obok pianisty Piotra Wyleżoła i sekcji rytmicznej Wojciech Pulcyn / Patryk Dobosz usłyszymy saksofonistę i kompozytora Lucasa Pino uznawanego za jedno z objawień młodej nowojorskiej sceny jazzowej.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.