Jazz z nutką folkloru | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =

Jazz z nutką folkloru

Bartosz Dworak Quartet zaprezentuje materiał z nowej płyty „Reflection”, która ukazała się w marcu tego roku. Przestrzenna i wielobarwna muzyka katowickiego kwartetu wyrasta z jazzu maintreamowego, ale przeradza się w osobliwy modern-jazzowy wytwór z subtelną nutką polskiego folkloru.
Album „Reflection”, który został nagrany dla prestiżowej wytwórni HEVHETIA, składa się z siedmiu kompozycji stworzonych jako rezultat prób uchwycenia wyjątkowych chwil z życia muzyków. Jest ucieczką od brutalnego świata, który nas otacza, a jednocześnie hołdem dla tego, co w nim najpiękniejsze. Inspirowany tym wszystkim, co działo się tu i teraz - w momencie komponowania utworów.

„Płyta o miłości, smutku, szaleństwie i radości. Muzyczna opowieść o tym, jak bardzo jesteśmy słabi i silni zarazem, o tym, jak wiele może dać nam otaczający nas świat, o tym, jak wiele mogą dać nam ludzie, których spotykamy na swojej drodze. Opowieść o pragnieniach, marzeniach i rozterkach - muzyczna ilustracja sinusoidy życia” - Bartosz Dworak mówił o albumie tuż po premierze.

Bartosz Dworak - skrzypce
Piotr Matusik - fortepian
Jakub Dworak - kontrabas
Szymon Madej – perkusja