Jezabel Jazz na Soundedit | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =

Jezabel Jazz na Soundedit

Łódzki zespół Jezabel Jazz zagra 21 października podczas afterparty pierwszego dnia Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Będzie to pierwszy koncert formacji po 15 latach milczenia. W tym roku ukazała się antologia „Euforia” zawierająca nagrania z dwóch albumów Jezabel Jazz.
Zespół powstał wiosną 1990 roku w Łodzi jako lokalna supergrupa w składzie: Tomasz „Mechu” Wojciechowski – śpiew, gitara, klawisze [Blitzkrieg], Krzysztof Najman – bas [Closterkeller] oraz Gerard Klawe – perkusja [Rezerwat]. Szybko zdobyli publiczność dzięki ekspresyjnemu, psychodelicznemu gitarowemu graniu. Latem tego samego roku wystąpili w Jarocinie na dużej scenie, a jesienią nagrali swój pierwszy album pt.: „Jezabel Jazz”, wydany wyłącznie na kasecie. Po roku do składu dołączył klawiszowiec Jacek Partyka. Zespół jeździł w trasy między innymi z zespołem VooVoo, dzięki czemu jego popularność wzrastała. Już w nowym już składzie Jezabel Jazz nagrał swój drugi album zatytułowany „Prąd”, który również nie ukazał się ani na CD, ani na LP. Po odejściu Najmana jesienią 1992 r. basistą został Jacek Chrzanowski. We wrześniu 1993 roku grupa definitywnie zawiesiła działalność, by na krótko reaktywować się w 2006 r.

W 2021 r. wytwórnia GAD Records wydała na CD antologię zespołu pt. „Euforia” zawierającą obydwa albumy. To dobry pretekst, by zaprezentować muzykę zespołu na żywo. Podczas festiwalu Soundedit Jezabel Jazz wystąpi w składzie: Tomasz „Mechu” Wojciechowski, Krzysztof Najman oraz Adam Najman. Adam jest synem basisty Jezabel Jazz i Anji Orthodox.

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie się w dniach 21 - 24 października w Łodzi. Bilety na koncert L@ Woman Gra The Doors, po którym Jezabel Jazz wystąpi w ramach afterparty, w cenie 99 zł (miejsca siedzące, nienumerowane) są dostępne w kasie Klubu Wytwórnia oraz na stronach bilety24.pl, ticketmaster.pl i going.pl.

Kategoria

Muzyka