Kolory Polski – wędrówki z muzyką | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =

Kolory Polski – wędrówki z muzyką

Kościół w Gidlach, fot. Wikipedia

Do podróży po województwie od 24 lipca do 29 sierpnia zachęca 22. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Na program skróconej z powodu pandemii imprezy złoży się 11 weekendowych koncertów w 11 atrakcyjnych turystycznie miejscowościach regionu łódzkiego.
Tym razem artyści wystąpią w zabytkowych kościołach. Inauguracja festiwalu odbędzie się 24 VII we wczesnobarokowej bazylice Matki Bożej w Gidlach, gdzie znajduje się słynąca cudami figura Maryi. Potem impreza odwiedzi między innymi klasztor księży salezjanów w Lutomiersku, kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu i sanktuarium Matki Bożej Charłupskiej Księżnej Sieradzkiej, by 29 VIII przybyć do Łodzi do bazyliki archikatedralnej.

W większości koncertów wezmą udział muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej, którzy specjalnie na tę okoliczność przygotowują nowe propozycje repertuarowe. Zaprezentują się głównie w składach kameralnych. Wystąpią między innymi: Kwintet Dęty Filharmonii Łódzkiej, Classic Brass Quintet, Apertus Quartet. W programie dominuje muzyka klasyczna, świecka i religijna, od baroku do czasów najnowszych. Zabrzmią utwory Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Franza Schuberta, George’a Gershwina, Grażyny Bacewicz. Specjalnie dla nonetu smyczkowo-fagotowego aranżacje pieśni maryjnych przygotowuje Tomasz Maciaszczyk. 15 VIII zagra Orkiestra FŁ pod batutą dyrektora artystycznego filharmonii Pawła Przytockiego, a finał uświetni występ chóru.

Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny. Jeśli zostanie utrzymane związane z pandemią ograniczenie liczby miejsc, słuchacze będą proszeni o odbiór bezpłatnych zaproszeń. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej FŁ i w mediach społecznościowych.

Na szlaku:
Gidle – 24.07, inauguracja Festiwalu
Skierniewice – 25.07
Lutomiersk – 31.07
Zgierz – 1.08
Krośniewice – 7.08
Piotrków Trybunalski – 8.08
Charłupia Mała – 15.08
Zelów – 21.08
Wieluń – 22.08
Łowicz – 28.08
Łódź – 29.08, finał 22. „Kolorów Polski”

Materiały prasowe
  • 24-07-2021 - 29-08-2021

Bilety

Wstęp bezpłatny

Kategoria

Muzyka