Koncert kameralny | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =

Koncert kameralny

Repertuar kameralny wymaga od wykonawców zarówno umiejętności solistycznych - budowania frazy, biegłości technicznej, pięknego dźwięku - jak i zespołowej – porozumienia między muzykami, spójności brzmienia. W składach kameralnych często można więc usłyszeć wytrawnych, utytułowanych solistów. Tak będzie i tym razem.
Wystąpią Krzysztof Jabłoński, Konstanty Andrzej Kulka i Tomasz Strahl – każdy z nich z powodzeniem rozwija karierę solową i jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Muzycy często koncertują razem w różnych konfiguracjach.

12 lat temu jako trio nagrali wszystkie dzieła kameralne Fryderyka Chopina, zdobywając znakomite recenzje. Przed łódzką publicznością zaprezentują się zarówno solo, jak i w rolach kameralnych. Repertuar pozwala między innymi porównać różne ujęcia gatunku poloneza – w twórczości Chopina i Wieniawskiego. W programie znajdzie się też Trio H-dur op. 8 Johannesa Brahmsa, utwór zaledwie 20-letniego kompozytora, który z czasem zdobył uznanie jako wytrawny twórca kameralny.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.