Koncert na żywo - Mateusz Tranda | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =

Koncert na żywo - Mateusz Tranda

Mateusz Tranda, fot: Maria Mucha

Koncerty na żywo, a nie nagrania koncertów, to w czasie pandemii rzadkość. W sobotę ze swojego domowego studia zagra łódzki muzyk Mateusz Tranda. Występ, transmitowany online, odbywa się w ramach cyklu „Kultura na wynos” przygotowanego przez Ośrodek Kultury Górna.
Mateusz Tranda o muzyce mówi, że chciałby, aby sprawiała, że ludzie choć na chwilę zapomną o codzienności, problemach, oderwą się. Stara się, by taka właśnie była jego muzyka. Podczas koncertu usłyszymy przede wszystkim autorskie kompozycje. Ale nie zabraknie też  interpretacji standardów muzyki rozrywkowej. Link do wydarzenia TUTAJ

Mateusz Tranda
Jest gitarzystą akustycznym wyrosłym z tradycji folkowo – blues’owych. Wychowany w domu, gdzie muzyka była grana od zawsze, co niewątpliwie miało wpływ na wybór drogi życiowej.

O jego solowym koncertowaniu zadecydował przypadek. Jeden z łódzkich klubów, sala pełna ludzi czekających na koncert, sprzęt przygotowany i informacja, że kolega nie dojedzie… Mateusz zagrał sam i tak się zaczęło. Tworzy muzykę z pogranicza folk jazzu, fingerstyle i bluesa akustycznego. Koncertując jako solista wykonuje utwory własne oraz standardy (m. in. utwory zespołu The Beatles) we własnym opracowaniu na gitarę akustyczną. Mateusz gra również na banjo oraz pianinie.

Oprócz działalności solowej Mateusz wspólnie z Anną Guhs współtworzy obecnie projekt o nazwie:
* Acoustic Blues Sessions
oraz okazjonalnie współpracuje z innymi muzykami.
Uczestniczył w nagraniach do płyt:
* Andrzej Marek Tranda „Wędrujcie wzdłuż i wszerz” – kaseta i płyta (banjo i klarnet)
* Antidotum – kaseta „Poezja XX wieku”
* Apolinary POlek – „***” (banjo, gitara dobro i akustyczna).

Obecnie pracuje nad solową płytą, która będzie się składała z utworów własnych. Na płycie pojawi się gościnnie kilku zaprzyjaźnionych muzyków.
Mateusz Tranda prowadzi działalność edukacyjną na terenie Łodzi oraz w jej okolicach, między innymi w Łódzkim Domu Kultury i Ośrodku Kultury Górna.

W przeszłości prowadził własną audycję w Dobrym Radiu pt. „Muzyczny Świat Mateusza Trandy”.

mat. promocyjne Ośrodka Kultury Górna/fb Mateusza Trandy/pi
grafika: mat. prasowe
Ośrodek Kultury Górna
  • 25-04-2020 godz 17:30

Kategoria

Muzyka

Adres

Ośrodek Kultury Górna
Łódź, ul. Siedlecka 1Ośrodek Kultury Górna
Łódź, ul. Siedlecka 1