Koncert oratoryjny online | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =

Koncert oratoryjny online

Aleksandra Kubas, fot. Dariusz Kulesza

W styczniu pozostajemy w klimacie świąt Bożego Narodzenia. Podczas pierwszego w nowym roku koncertu utwory o tej tematyce wykona Orkiestra Symfoniczna FŁ pod batutą Agnieszki Nagórki.
W programie znajdą się fragmenty dwóch Oratoriów na Boże Narodzenie: Johanna Sebastiana Bacha i Camille'a Saint-Saënsa. Zabrzmi też Tryptyk Botticelliański Ottorina Respighiego, zainspirowany obrazami renesansowego mistrza Sandra Botticellego, którego jedna z części nosi tytuł "Pokłon Trzech Króli". Rozważaniom tajemnicy Wcielenia poświęcona jest część „Et incarnatus est" z Mszy c-moll KV 427 Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Partie solowe zaśpiewa sopranistka Aleksandra Kubas-Kruk, artystka wykonująca zarówno role operowe, jak i oratoryjne. Była solistką Opery Wrocławskiej, stale współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową. Występuje w ważnych salach koncertowych, m.in: w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Concertgebouw w Amsterdamie, Tonhalle w Zurychu czy Tschaikovsky Hall w Moskwie.

Wykonawcy:
Aleksandra Kubas – sopran
Magdalena Szymańska – sopran
Agnieszka Nagórka – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna


Program:
C. Saint-Saëns – Prolog z Oratorium na Boże Narodzenie op. 12
J.S. Bach – „Flößt mein Heiland, flößt dein Namen” i „Nun ein Wink von seinen Händen” z Oratorium na Boże Narodzenie BWV 248
O. Respighi – Tryptyk Boticelliański
W.A. Mozart – „Et incarnatus est” z Mszy c-moll KV 427


Transmisję online koncertu będzie można obejrzeć bezpłatnie na ​kanale ​www.youtube.com/user/FilharmoniaLodzka

Mogą Państwo wesprzeć FŁ, wpłacając dowolną kwotę za oglądanie transmisji koncertów online: filharmonia.lodz.pl/pl/aktualnosci/wsparcie-dla-muzyki