Koncert w Altanie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =

Koncert w Altanie

Miłosne arie, songi musicalowe i pieśni w parkowej scenerii wykonają wokaliści: Magdalena i Przemysław Cierzniewscy – artyści Teatru Wielkiego w Łodzi. Towarzyszyć im będzie pianista Marcin Kawczyński.
W programie koncertu znajdą się przeboje operowe m.in. Gioacchina Rossiniego, Giacoma Pucciniego i Giuseppe Verdiego, fragmenty z operetek „Księżniczka czardasza” Imre Kálmána i „Wesoła wdówka” Franza Lehára oraz muzykę George’a Gershwina, Joaquína Rodriga i Ennio Morricone.

Popołudnie z muzyką wokalną otworzą dwie słynne arie: tenorowa „La donna è mobile” z opery „Rigoletto” Giuseppe Veridiego oraz sopranowa „O mio babbino caro” z opery „Gianni Schicchi” Giacomo Pucciniego. W dalszej części koncertu Magdalena i Przemysław Cierzniewscy wcielą się w kolejne operowe role: Hrabiego Almavivy („Cyrulik sewilski” Rossiniego), Nemorina („Napój miłosny” Donizettiego), Bazylia („Wesele Figara” Mozarta) i Musetty („Cyganeria” Pucciniego). Wokaliści zaprezentują także różnorodne pieśni na głos męski lub żeński. Pojawi się muzyka polska – „Rajski ptak” Ludomira Różyckiego, muzyka o filmowej proweniencji – „Nella Fantasia” Ennio Morricone z melodią z obrazu „Misja”, utwór z hiszpańskim tekstem „De dónde venís, amore” Joaquína Rodriga oraz pieśń neapolitańska „Non ti scordar di me” Ernesta De Curtisa.

Wśród przebojów musicalowych i operetkowych zabrzmią: „Tę uliczkę znam” z musicalu „My Fair Lady” Fredericka Loewe, „Summertime” z opery „Porgy and Bess” George’a Gershwina, a także lubiane przez publiczność „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka” Franza Lehára oraz „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo” z operetki „Księżniczka czardasza” Imre Kálmána. Na zakończenie artyści w duecie zaśpiewają „Time To Say Goodbye” Francesca Sartoriego. Przy fortepianie wokalistom towarzyszyć będzie Marcin Kawczyński, a koncert poprowadzi Katarzyna Mandat.

Magdalena i Przemysław Cierzniewscy związani są zawodowo z Teatrem Wielkim w Łodzi. Oboje pasjonują się różnorodną muzyką wokalną: od opery, poprzez operetkę i musical, aż do liryki. Magdalena Cierzniewska miała okazję doskonalić swoje umiejętności podczas pracy solistki Opery Nova w Bydgoszczy oraz Teatru Muzycznego w Poznaniu. Występowała także na wielu scenach europejskich, m.in. z Placido Domingo podczas koncertu w Poznaniu. Przemysław Cierzniewski już podczas studiów występował na deskach Opery Nova i Opery Bałtyckiej. Zadebiutował rolą Gherardo w operze Pucciniego „Gianni Schicchi”. Pianista Marcin Kawczyński zawodowo związany jest z Akademią Muzyczną w Łodzi. Głównym obszarem jego artystycznych zainteresowań jest muzyka kameralna – za akompaniament podczas konkursów wokalnych i instrumentalnych zdobył liczne wyróżnienia. Jako solista koncertował z Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej, Legnicką Orkiestrą Symfoniczną oraz Radomską Orkiestrą Kameralną, a w charakterze kameralisty występuje z muzykami środowiska łódzkiego.