Koncert z gwiazdą | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =

Koncert z gwiazdą

Hiszpański tenor Xabier Anduaga z solistką łódzkiej opery Joanną Woś wystąpią 26 V o godz. 19 na Rynku Włókniarek Łódzkich w Manufakturze.
Xabier Anduaga – to po Placido Domingo i José Carrerasie (ich także w Polsce gościliśmy) kolejny hiszpański tenor, który swoim talentem wokalnym zachwyca światową publiczność. W swojej karierze artystycznej zdobył już wiele prestiżowych nagród, m.in. Grand Prix w konkursie Montserrat Caballé w 2018 r., Nagrodę Fundacji Jaume Aragall - za najlepszy występ operowy w 2017 r. Jego głos zachwyca słuchaczy na całym świecie, a recenzenci  podkreślają wyjątkowe interpretacje aktorskie oraz pełne ekspresji i emocji popisy wokalne, które plasują tego śpiewaka na czołowych miejscach światowej wokalistyki.

W tym dniu wystąpią dwie gwiazdy, gdyż hiszpańskiemu artyście towarzyszyć będzie primadonna Teatru Wielkiego Joanna Woś. Artystka od lat króluje na scenie w sopranowych partiach bel canta, równie znakomicie odnajdując się w repertuarze współczesnym, jak i kameralnym.

To muzyczno-wokalne spotkanie będzie okazją, by posłuchać lubianych przebojów operowych w mistrzowskiej interpretacji godnej wielkich poprzedników. Całość spotkania z operowymi (i nie tylko!) przebojami poprowadzi zza pulpitu dyrygenckiego Rafał Janiak.      

Na koncert zaprasza Teatr Wielki.
Manufaktura
  • 26-05-2024 godz 19:00

Kategoria

Muzyka

Adres

Łódź, ul. Drewnowska 58