Książek Piano Duo | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =

Książek Piano Duo

Dwór w Ożarowie, fot. Muzeum Ziemi Wieluńskiej

Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie zaprasza 24 IX o godz. 17 do sali kominkowej na koncert kameralny pamięci Bohdana Pilarskiego. Wystąpi Książek Piano Duo (Agnieszka Zahaczewska-Książek - fortepian i Krzysztof Książek - fortepian).
W programie:
F. Schubert - Fantazja f-moll D. 940, F. Mendelssohn-Bartholdy - Uwertura do "snu nocy letniej", F. Chopin - Ballada As-dur op. 47, I. Friedman - 5 Walców op. 51, J. Zarębski - Deux morceaux en forme de mazurka op. 5

Bilety w cenach: 40 zł, ulgowy 35 zł, Wieluń sprzyja Seniorom 30 zł.

Po koncercie odbędzie się spotkanie towarzyskie przy kawie.

Książek Piano Duo

Duet fortepianowy założony w 2012 roku przez Agnieszkę Zahaczewską-Książek i Krzysztofa Książka. Muzycy rozpoczęli współpracę pod okiem dra hab. Sławomira Cierpika w czasie studiów na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, później pracowali także pod kierunkiem prof. Marii Szwajger-Kułakowskieji Arie Vardiego. Obecnie studiują pod kierunkiem dra hab. Bartłomieja Kominka w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego, a także w klasie Silver-Garburg Piano Duo w Kunstuniversität w Grazu. Wspólnie występowali w wielu miejscach w Polsce i za granicą(Szwajcaria, Francja, Wielka Brytania, RPA, Tajlandia).Duet dysponuje szerokim repertuarem, zarówno na cztery ręce, jak i na dwa fortepiany, w którym szczególne miejsce zajmuje muzyka polska. Zwycięzcy II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie (2021) w kategorii zespoły kameralne. W 2019 roku zespół zdobył II nagrodę i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie dzieł Schuberta na XXI Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. F. Schubertaw Jeseniku oraz tytuł finalisty i nagrodę specjalną na III Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych w Bukareszcie. W 2020 roku ukazał się doceniony przez krytykę debiutancki album zespołu, na którym znalazły się suity na dwa fortepiany Antona Areńskiego i Sergiusza Rachmaninowa (DUX 1720). W 2022 roku Książek Piano Duo zostało nominowane do nagrody „Koryfeusz muzyki polskiej” w kategorii Odkrycie roku. Artyści są laureatami programu stypendialnego „Młoda Polska”.
Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie
  • 24-09-2023 godz 17:00

Kategoria

Muzyka

Kontakt

Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej
98-345 Mokrsko
tel/fax 43 841 17 24
tel. kom. 887111313
e-mail: ozarow@onet.eu
www.muzeum.wielun.pl/ozarow/