Kulturanki u Herbsta | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =

Kulturanki u Herbsta

Muzeum Pałac Herbsta zaprasza na cykl ośmiu koncertów plenerowych. W niedzielne przedpołudnia lipca i sierpnia w przypałacowym ogrodzie zabrzmi muzyka rozmaitych gatunków. Obok jazzu i muzyki klasycznej, posłuchamy bluesa, a także poezji śpiewanej i nowoczesnego folku sięgającego korzeniami do muzyki słowiańskiej.
7 lipca, godz. 11
Sweet & Hot JazzBand
Muzyka jazzowa – dixieland i swing
Sweet & Hot JazzBand - dwupokoleniowa łódzka formacja kultywująca muzykę dixielandową i swingową. Muzycy zafascynowani brzmieniami tradycyjnego jazzu tworzą jedyny zespół w Łodzi wykonujący muzykę lat 20. – 40. ubiegłego wieku. Sweet & Hot JazzBand z powodzeniem udaje się również podtrzymywać przedwojenne tradycje muzycznej jazzowej Łodzi.

14 lipca, godz. 11
Art Music Trio
Klasyczna muzyka rozrywkowa
Art Music Trio – to zespół kameralny, w którego repertuarze znaleźć można: muzykę francuską, przeboje muzyki filmowej i współczesnej muzyki rozrywkowej, standardy jazzowe, tanga, a także utwory klasyczne. Usłyszymy niekonwencjonalne aranżacje na akordeon (Janusz Korczyk), gitarę klasyczną (Arkadiusz Wiech) i gitarę basową (Jarosław Mitoraj).

21 lipca, godz. 11
Karolina Skrzyńska z zespołem
Muzyka etniczna. Nowoczesna muzyka folkowa
Twórczość Karoliny Skrzyńskiej i jej zespołu sięga korzeniami do muzyki słowiańskiej, czerpie z rdzennej kultury polskiej. Muzyka, jaką będzie można usłyszeć, wykracza poza ramy określonych stylów, nie daje się też jednoznacznie przyporządkować do folku – balansuje na granicy tego, co dawne, i tego, co współczesne. To połączenie etnicznych inspiracji ze słowiańską wrażliwością i wschodnim folklorem. Karolina Skrzyńska wraz z Kwiatem Jabłoni, Belą Komoszyńską i L.U.C wykonała utwór „Koniec lata”, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej do animowanej ekranizacji powieści Władysława Reymonta „Chłopi”. Podczas koncertu artystka zaśpiewa i zagra na lirze korbowej. Towarzyszyć jej będą: Kuba Mielcarek - kontrabas, Wojciech Lubertowicz - bębny etniczne, Mateusz Szemraj - cymbały, saz, oud, gitara, Bart Pałyga - wiolonczela elektryczna, tarhu, śpiew gardłowy.

28 lipca, godz. 11
Elżbieta Adamiak z zespołem
Poezja śpiewana
Piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka Elżbieta Adamiak od ponad 45 lat zajmuje w Polsce czołowe miejsce w gatunku poezji śpiewanej. Artystkę cechuję wyjątkowa wrażliwość i umiejętność muzycznego przekazu tekstu poetyckiego. Komponowała do utworów między innymi: Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Osipa Mandelsztama, Waldemara Chylińskiego, Józefa Barana, Adama Ziemianina, Jacka Cygana, Andrzeja Poniedzielskiego, jak i do tekstów własnych. Na repertuar recitalu złożą się zarówno piosenki z najnowszej płyty „Zbieram siebie”, jak i największe przeboje Eli takie jak: „Jesienna zaduma”, „Do Wenecji stąd dalej co dzień”, „Rozmowa przy ściemnionych światłach”. Artystce towarzyszyc będą: Piotr Goljat – fortepian, śpiew, Piotr Górka – kontrabas.

4 sierpnia, godz. 11
Virtuoso Quartet
Muzyka klasyczna
W sierpniu w ogrodzie zagości kwartet smyczkowy Virtuoso Quartet. Szeroki repertuar utworów pisanych na skrzypce, altówkę i wiolonczelę, obejmuje dzieła wybitnych twórców muzyki klasycznej, ale także popularnej i rozrywkowej. Występy grupy nierzadko okraszone są dużą dawką humoru. Sami o sobie mówią: „Virtuoso to bogactwo doświadczeń, długoletnia współpraca, a przede wszystkim tożsamość temperamentów”. Kwartet tworzą: Michał Kwaśniak - I skrzypce, Przemysław Nawrocki - II skrzypce, Karol Piechowiak – altówka, Jan Przytuła – wiolonczela.

11 sierpnia, godz. 11
Piotr Rogósz  & Panowie artyści
Poezja śpiewana z elementami rocka i bluesa
Piotr Rogósz  & Panowie artyści - to grupa muzyków poruszająca się sprawnie w różnych gatunkach muzycznych. Tym razem podjęli próbę połączenia poezji śpiewanej z elementami rocka i bluesa. Ich muzyka  opowiada o tym, co nas otacza i dotyka. „Męskie Rozmowy” to koncert o wrażliwych mężczyznach i męskim świecie, który jak mówią muzycy, wymaga uwagi, zrozumienia i akceptacji. Wystąpią: Piotr Rogósz - gitara, śpiew, Adam Dulęba Kasza – gitary, Marcin Ritter – gitara basowa.

18 sierpnia, godz. 11
Wojtek Stanisz Quartet
Muzyka jazzowa
Wojtek Stanisz Quartet zaprezentują repertuar z ostatniej płyty „Szuflandia”. Utwory zespołu stylistycznie lokują się na pograniczu jazzu i fusion z wyczuwalnymi wpływami world music. Większość utworów to rozbudowane kompozycje z wyraźnie zarysowanymi partiami solowymi, ciekawie zaaranżowane, pełne interakcji między muzykami. Wojtek Stanisz przyznaje, że tworząc album, inspirował się wspomnieniami starych aptek i filmem „Kingsajz” Juliusza Machulskiego, a na jego wyobraźnię działał mechanizm szufladkowania. Kwartet tworzą: Piotr Wieczorek - gitary, Marcin Jagiełło - instrumenty klawiszowe, Jan Szkudlarek - perkusja, Wojtek Stanisz - gitara basowa.

25 sierpnia, godz. 11
Bogna Band
Przeboje klasyki
Bogna Band, w skład którego wchodzą znakomici artyści związani z łódzkim środowiskiem muzycznym, realizuje z powodzeniem autorskie koncerty muzyki instrumentalnej. Bogna Band współpracuje m.in. z Bogusławem Morką, Kałudi Kałudowem, Dariuszem Stachurą. Repertuar zespołu jest niezwykle bogaty, od utworów klasycznych po muzykę popularną. Za aranżację wykonywanych kompozycji odpowiada kompozytorka – Zuzanna Niedzielak. Wystapią: Bogna Dulińska - fortepian, lider zespołu, Małgorzata Domańska - skrzypce, Aleksandra Strasińska - flet, Zuzanna Niedzielak – klarnet i kompozycje, Arkadiusz Płaziuk - wiolonczela, Sylwester Masłoń - kontrabas, Piotr Papierski - perkusja.
Muzeum Pałac Herbsta
  • 07-07-2024 godz 11:00
  • 14-07-2024 godz 11:00
  • 21-07-2024 godz 11:00
  • 28-07-2024 godz 11:00
  • 04-08-2024 godz 11:00
  • 11-08-2024 godz 11:00
  • 18-08-2024 godz 11:00
  • 25-08-2024 godz 11:00

Kategoria

Muzyka

Adres

Łódź, ul. Przędzalniana 72

Kontakt

tel. 42 674 96 98

czynne:
wtorek – niedziela – 11.00 – 17.00
poniedziałek – nieczynne
w piątki wstęp wolny

www.palac-herbsta.org.pl