Laureaci Turnieju Polskich Akademii Muzycznych | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =

Laureaci Turnieju Polskich Akademii Muzycznych

Fot. Joanna Miklaszewska

Koncertem laureatów zakończył się Turniej Polskich Akademii Muzycznych. Wydarzenie odbywało się w Teatrze Wielkim w Łodzi, jego poziom został uznany za bardzo wysoki. Uczestników oceniało jury w składzie: Ryszard Karczykowski (przewodniczący), Joanna Woś, Dariusz Stachura, Mateusz Borkowski i Michał Kocimski.
W kategorii sopranów, pierwsze miejsce zajęła Karolina Podolak z  Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Drugie miejsce przyznano Justynie Kopeć z Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Miejsce trzecie należy do Pauliny Jabłonki studiującej w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

W kategorii tenorów, pierwsze miejsce przyznano Stanisławowi Napierale, który studiuje na drugim roku w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Drugiego miejsca nie przyznano. Trzecie miejsce ex aequo zajęli: Bartosz Gorzkowski z Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz Maciej Jesiołkiewicz, studiujący w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Kolejna edycja Turnieju Polskich Akademii Muzycznych w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się w przyszłym roku.

materiał prasowy
Teatr Wielki

Kategoria

Muzyka

Adres

pl. Dąbrowskiego

Kontakt

tel. cent. 42 633 99 60