Letnisko na Księżym Młynie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =

Letnisko na Księżym Młynie

Król

Cykl letnich koncertów w każda sobotę wakacji. 2 lipca rozpocznie Cool Kids of Death. Potem zagrają m.in. Bokka, Król, Happysad. Koncertom towarzyszyc będą pikniki rodzinne, śniadanie na trawie, warsztaty kreatywne, weekend otwartych pracowni, a każdej niedzieli kino plenerowe z filmami muzycznymi.
2 lipca
Podczas tegorocznego święta muzyki na Letnisku, na wszystkich fanów łódzkiej sceny alternatywnej czeka niezwykła niespodzianka – na jedynym koncercie w Łodzi zagra COOL KIDS OF DEATH.

9 lipca
Pozostając w klimacie alternatywy, w kolejny lipcowy weekend Letnisko odwiedzi trio BOKKA. Artyści, którzy skrupulatnie ukrywają swój wizerunek wywołują spore kontrowersje, a podczas licznych zagranicznych festiwali wzbudzili ogromne zainteresowanie chociażby amerykańskiego portalu Pitchfork.

16 lipca
W intymny i kameralny klimat wprowadzi KRÓL. Kompozytor, wokalista, laureat Paszportu Polityki i członek orkiestry Męskiego Grania zaprezentuje na Letnisku przekrój swojej twórczości, w której liryczne teksty, piękna muzyka i bogata wyobraźnia stały się znakiem rozpoznawczym.

23 lipca
Na Letnisku wystąpi MIKROMUSIC. Zespół w tym roku obchodzi 20-lecie twórczości. Hity „Takiego Chłopaka” czy utwory przygotowane we współpracy z Miuoshem zna cała Polska. Tym razem Natalia Grosiak swoim magicznym głosem będzie czarowała w Łodzi.

6 sierpnia
Na scenie pojawi się IGO - ½ duetu Bass Astral x Igo, niekwestionowana gwiazda Męskiego Grania i artysta, który w tym roku, świetnie przyjętym singlem „Helena”, rozpoczął solową działalność.

13 sierpnia
Na Letnisku zagra zespół Happysad, znany z takich hitów jak „Zanim pójdę” czy „Jeszcze jeszcze”. Happysad od lat wyprzedają wszystkie swoje trasy koncertowe – w tym roku nie będzie inaczej!

20 sierpnia
Tego dnia Letnisko należy do Zdechłego Osy. Ten intrygujący artysta jest objawieniem polskiej sceny muzycznej, hitem internetu, a dla niektórych nawet głosem pokolenia. W wywiadzie dla newonce.net mówił, że „woli być nazwany żulem niż raperem”.

27 sierpnia
Letnisko zamknie TYMEK, jeden z najbardziej popularnych raperów w kraju. Dorastając, słuchał zarówno Magika, jak i Czesława Niemena. Jego albumy raz za razem osiągają status diamentowych i platynowych płyt. Popularnością zdążył już prześcignąć Taco Hemingwaya oraz Quebonafide.

Materiały prasowe