Lisa Gerrard tylko w Teatrze Wielkim | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =

Lisa Gerrard tylko w Teatrze Wielkim

Lisa Gerrard i Jules Maxwell, muzycy związani z Dead Can Dance, 1 lipca wystąpią w Teatrze Wielkim w Łodzi na jedynym koncercie w Polsce. Zagrają utwory z wydanego w 2021 r. wspólnego albumu „Burn”.
Z muzycznej improwizacji nagranej w studiu Lisy powstało dzieło, którego koncertowe odtworzenie będzie świeżą i pełną zaskoczeń interpretacją. Artyści zaplanowali nie tylko specjalne aranżacje swoich utworów, ale również zadbali o ich wizualną oprawę, bazując na filmach autorstwa polskich reżyserów: Michała Sosny i Jacoba Chelkowskiego oraz uznanego angielskiego animatora Davida Danielsa.

Lisa Gerrard - jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w historii muzyki, kontralt o wyjątkowej barwie, który usłyszeć można nie tylko w nagraniach Dead Can Dance, ale i w solowych projektach. Uznanie przyniósł jej udział (wraz z Hansem Zimmerem) w powstaniu ścieżki dźwiękowej dla filmu „Gladiator”. Soundtrack zdobył Złoty Glob, otrzymał też nominacje do nagród BAFTA i Oscara. Lisa chętnie koncertuje w Polsce, gdzie ma wielu oddanych fanów, dla których występowała z Dead Can Dance, z Hansem Zimmerem i Zbigniewem Preisnerem.

Jules Maxwell - irlandzki kompozytor teatralny oraz filmowy, klawiszowiec w zespole Dead Can Dance.

Koncert Lisy Gerrard i Jules’a Maxwella odbędzie się 1 lipca (sobota) o godz. 19 w Teatrze Wielkim w Łodzi. Bilety w cenie od 99 zł do 249 zł są dostępne wyłącznie na na portalu bilety24.pl.

To wydarzenie specjalne firmowane przez Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit (jego 15. edycję zaplanowano w dniach 11-14 listopada).

Materiały prasowe