Live z dyrektorem, tydzień z Orientem | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =

Live z dyrektorem, tydzień z Orientem

mat. prasowe Filharmonii Łódzkiej

Tydzień Orientalny online, spotkanie - live z Tomaszem Bębnem, dyrektorem naczelnym Filharmonii, koncerty organowe i gala operowa z Metropolitan Opera - to propozycje przygotowane dla melomanów przez Filharmonię Łódzką. 
Tydzień orientalny

Na Facebooku można obejrzeć filmy przygotowane przez Annę Krysztofiak, muzyka i historyka sztuki, znawczynię dawnych instrumentów europejskich oraz dawnych i etnicznych instrumentów Chin i Japonii.

Artystka jest też śpiewaczką chóru Filharmonii Łódzkiej. Przedstawi swoje bogate instrumentarium, zgromadzone podczas licznych podróży, i podzieli się swoją niezwykłą fascynacją. Jak zapowiada: "Instrumentów Osobliwych Wyspy Szczęśliwe leżą na mapie bliżej niż myślisz. Obejrzyj, zrelaksuj się i uśmiechnij się, ale tak delikatnie. Uwierz, że marzenia się spełniają".

A na portalu pełnym dźwięków  Soundcloud znajdą się utwory z albumu "One to One - Monochromatic Duo", nagranego z udziałem artystów związanych z Filharmonią Łódzką i występujących na jej scenie, m.in. trębacza Sławomira Cichora, organistów Łukasza Mosura i Krzysztofa Grzeszczaka. Utwory umieszczone na ścieżkach nr 10 i 12 zostały nagrane w Filharmonii Łódzkiej. Album znalazł się wśród zdobywców srebrnego medalu w kategorii Outstanding Achievement w zestawieniu Global Music Awards 2020 w Kalifornii. Album stanowi premierę fonograficzną organów symfonicznych Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

Oprócz tych materiałów Filharmonia proponuje też niespodziankę: rodzaj "making of" - kulisy powstawania naszych filmów (oczywiście z przymrużeniem oka).
Link TUTAJ

Spotkanie z Tomaszem Bębnem

Co dzieje się w Filharmonii w czasie społecznej kwarantanny? W jaki sposób muzycy zachowują kontakt ze słuchaczami? Czy możliwe jest planowanie dalszych koncertów?

Filharmonia zaprasza 22 kwietnia o g. 12.30 na transmisję live z Tomaszem Bębnem, dyrektorem naczelnym FŁ w formule Q&A – pytań i odpowiedzi
Spotkanie organizowane jest we współpracy z Wydziałem Nauk o  Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego, którego studenci przygotowują się między innymi do pracy pedagogów sztuki i animatorów. Chat będzie otwarty dla wszystkich. Filharmonia zaprasza każdego, kto zastanawia się nad aktualnym stanem kultury i perspektywami jej rozwoju.

Spotkanie będzie można śledzić, wchodząc na oficjalny profil Filharmonii Łódzkiej na Facebooku.
Link TUTAJ 

Dla miłośników brzmień organowych

Na Facebooku Filharmonii czekają ciekawe filmy i muzyka z królem instrumentów w roli głównej:
- fragmenty koncertu „A quatre mains”, który odbył się w Filharmonii Łódzkiej 26 stycznia tego roku z udziałem Krzysztofa Urbaniaka i Łukasza Mosura  (m.in. Uwertura do opery "Dardanus" Jean-Philippe'a Rameau); 

- filmy z archiwum, prezentujące barokowe i symfoniczne organy Filharmonii Łódzkiej;
- I część Symfonii g-moll KV 550 W.A. Mozarta w wykonaniu duetu Krzysztof Urbaniak & Łukasz Mosur.
Nagrania zostały zrealizowane przez łódzka firmę Ars Sonora, której Filharmonia bardzo dziękuje za współpracę.

Link TUTAJ 

Gala operowa online w Metropolitan Opera - 25 kwietnia, g. 19.00 

Nowojorska Metropolitan Opera zaprasza na wyjątkową Galę Operową, podczas której światowej klasy artyści wystąpią ze swoich domów. Za pośrednictwem Skype i aparatury wykorzystywanej zwykle do transmisji spektakli występy zostaną udostępnione przez internet na cały świat. Galę można obejrzeć bezpłatnie na stronie internetowej Metropolitan Opera (link poniżej). 

Wystąpi czterdzieścioro najwybitniejszych artystów związanych z tą sceną, między innymi Piotr Beczała, który przebywa obecnie w swoim domu w Żabnicy,  Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna, przebywający w Le Raincy we Francji, Anna Netrebko (z Wiednia), Jonas Kaufman (z Monachium), Elīna Garanča (z Rygi), Renée Fleming (z Wirginii) i wielu innych. Koncert  poprowadzi dyrektor generalny Met, Peter Gelb z Nowego Jorku, a towarzyszyć mu będzie dyrektor muzyczny Yannick Nézet-Séguin, przebywający obecnie w Montrealu - dyrygent tym razem zagra na fortepianie. Transmisja rozpocznie się o godz. 13.00 czasu nowojorskiego i będzie dostępna do godz. 18.30 dnia następnego.

Oprócz gali Metropolitan Opera nadal zaprasza na retransmisje przedstawień operowych. W tym tygodniu można obejrzeć m.in. "Toskę" G. Pucciniego (wtorek, 21 kwietnia) i "Traviatę" G. Verdiego (piątek, 24 kwietnia). Na stronie internetowej Filharmonii Łódzkiej znajdą Państwo programy do tych przedstawień.
Link TUTAJ 

mat. nadesłany/pi
zdjęcia: mat. prasowe


Filharmonia Łódzka
  • 22-04-2020 godz 12:30
  • 25-04-2020 godz 19:00
  • 26-04-2020 godz 12:30

Kategoria

Muzyka

Adres

ul. Narutowicza 20/22

Kontakt

tel. 42 664 79 10