Łodzianie w Trondheim | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =

Łodzianie w Trondheim

fot. materiały prasowe

W piątek 24 III 2023 studenci Wydziału Sztuk Scenicznych Akademii Muzycznej w Łodzi wystąpią podczas premiery współczesnej opery-oratorium "David and Bathsheba" Ståle Kleiberga w norweskim Trondheim.
Realizacja opera-oratorium "David and Bathsheba" to kolejna koprodukcja Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi i Trondheim Symfonieorkester & Opera, realizowana w ramach projektu "Nowe głosy, ponownie odkryte opery. Powołanie Polsko-Norweskiej Akademii Operowej".

W Trondheim odbędą się dwa przedstawienia (24 i 25 III), a w drugiej połowie maja "David i Bathsheba" pojawi się cztery razy na scenie Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi.
 
W produkcji biorą udział studenci z Łodzi oraz młodzi śpiewacy operowi z Norwegii. Orkiestrę z Trondheim poprowadzi białoruski dyrygent Alexander Humala, reżyserię opery powierzono Beacie Redo-Dobber.

Na projekt "Nowe głosy, ponownie odkryte opery. Powołanie Polsko-Norweskiej Akademii Operowej", finansowany z dotacji Funduszy EOG i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przeznaczono łącznie 2,6 mln złotych.