Łódzki Koncert Il Volo przełożony | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =

Łódzki Koncert Il Volo przełożony

Il Vovo

Trio Il Volo wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie 9 VII 2022 roku. Popularny w Polsce włoski zespół wokalny zaprezentuje swój nowy repertuar. Organizator zapewnia, że wszystkie zakupione do tej pory bilety (termin koncertu został zmieniony) zachowują ważność.
Il Volo to znane w Polsce trio włoskich wokalistów. W naszym kraju występowali już trzykrotnie. Grupa,, określana jako "najprzystojniejsze włoskie trio", zaprezentuje najpopularniejsze utwory oraz te najnowsze, które ukażą się na płycie zapowiadanej na jesień 2021 roku. W łódzkiej Atlas Arenie w wykonaniu Il Volo ponownie zabrzmią więc: „Grande Amore” oraz „Il Mondo”, a także kompozycje Ennio Morricone. W czerwcu 2021 roku Il Volo wystąpiło na specjalnym plenerowym koncercie w Veronie poświęconym pamięci Ennio Morricone. Młodzi artyści pracują nad płytą z utworami Maestro. 

Debiut zespołu Il Volo datuje się na rok 2009, kiedy Piero Barone, Ignazio Boschetto i Gianluca Ginoble wzięli udział w programie typu talent show „Ti lascio una canzone”, emitowanym we włoskiej telewizji RAI 1. Tam zauważeni zostali przez Michela Torpedine, menedżera m.in. Andrei Bocellego i Zucchero, który postanowił wziąć ich pod swoje skrzydła. Trio Il Volo - jako pierwsi włoscy artyści w historii - podpisało kontrakt z dużą amerykańską wytwórnią płytową, a ich pierwszy debiutancki album znalazł się w pierwszej dziesiątce listy Billboard. Od tamtego czasu trzej młodzi wokaliści pojawili się w najważniejszych europejskich i amerykańskich programach telewizyjnych. Przed upływem drugiego roku działalności zostali nominowani do dwóch nagród Latin Grammy za swoje premiery i zaśpiewali wspólnie z Barbrą Streisand. Śpiewali też z Placido Domingo i Erosem Ramazzottim.

W kolejnym roku Il Volo otrzymało nagrodę Latin Pop Alabums Artist of the Year podczas Latin Billboard Awards w Miami. Przełomowy dla włoskiego tria okazał się rok 2015, czyli wygrana prestiżowego konkursu piosenki włoskiej San Remo. Na swym koncie mają też występy w najbardziej prestiżowych arenach koncertowych na świecie, m.in. antycznych Pompejach, Arenie Verona czy Termach Caracalli na Piazza Santa Croce we Florencji, która stała się scenerią dla koncertu „Notte Magica – w hołdzie trzem tenorom”. 

W roku 2019 Il Volo obchodziło jubileusz 10-lecia. Wokaliści zainaugurowali obchody podczas Światowych Dni Młodzieży pod koniec stycznia w Panamie z udziałem papieża Franciszka, któremu zaśpiewali „Ave Maria”. Zaraz potem powtórnie stanęli na scenie w San Remo ze swoją nową piosenką „Musica che resta” zapowiadającą płytę „Musica”. 

materiały prasowe


Atlas Arena
  • 09-07-2022

Bilety

https://biletserwis.pl/e/il-volo-2022/

Kategoria

Muzyka

Adres

Łódź, ul Bandurskiego 7