Mały Broadway | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =

Mały Broadway

Koncert musicalowy przygotowany przez studentów Akademii Muzycznej w Łodzi, którzy zaprezentują wybór fragmentów klasycznych broadwayowskich musicali i słynnych filmów musicalowych. Pojawią się przeboje skomponowane przez twórców pop: Eltona Johna i Freddiego Mercury’ego, a także muzyka… Mozarta!
Na rozpoczęcie koncertu prawie czterdziestu wykonawców pojawi się na estradzie Sali Koncertowej. Wykonają wspólnie popularny utwór „This Is Me” z musicalu „The Greatest Showman” duetu Pasek & Paul. Następnie studenci solo i w zespołach prezentować będą songi z klasycznych już produkcji. Zabrzmią m.in.: „I’d Give My Life For You” i „On My Own” z musicali „Miss Saigon” i „Les Miserables” Claude’a-Michela Schonberga, „Don’t Rain On My Parade” z musicalu „Funny Girl” Julesa Styne’a, „Anything You Can Do” z musicalu „Annie Get Your Gun” Irvinga Berlina, czy „Popular” z musicalu „Wicked” Stephena Schwartza. 

Publiczność rozpozna również piosenki z musicalowych filmów, takich jak.: „Piękna i Bestia” i „Aladyn” z muzyką Alana Menkena, „Gnijąca panna młoda” z muzyką Danny’ego Elfmana. Pojawią się także fragmenty takich hitów scen i ekranów, jak: „Chicago”, „Cabaret”, „Grease” czy popularnego ostatnio musicalu „Hamilton” Lina-Manuela Mirandy. Studenci zaśpiewają też muzykę skomponowaną przez Freddiego Mercury’ego, Eltona Johna i Wolfganga Amadeusza Mozarta (z obrazu „Mozart Opera Rock”). W programie pojawi się polski akcent: „Nie obiecuj nic” z musicalu „Piloci” z muzyką Jakuba i Dawida Lubowiczów.

Wykonawcami w koncercie Mały Broadway będą studenci wszystkich roczników specjalności musical. Przy fortepianie zasiądą Michał Chojnacki, Dariusz Igielski, Krzysztof Jaszczak i Michał Zarych. Dr hab. Anna Dzionek-Kwiatkowska, prof. AM i prof. dr hab. Jolanta Gzella podjęły się koordynacji projektu i objęły kierownictwo artystyczne. Choreografie stworzyły mgr Zuzanna Dinter-Markowska i mgr Agnieszka Łuczyńska, a nad przygotowaniem muzycznym poszczególnych numerów i ruchem scenicznym czuwali również dr Brian Fentress i mgr Martyna Henke.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.