Maxwell zagra w Ratuszu | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =

Maxwell zagra w Ratuszu

Jules Maxwell, irlandzki multiinstrumentalista, „klawiszowiec” w australijskim zespole Dead Can Dance, kompozytor i autor tekstów wystąpi w Zduńskiej Woli z kameralnym repertuarem. Usłyszycie zarówno utwory z jego solowych albumów ,,Nocturne” i ,,Cycles”, jak i tradycyjne irlandzkie piosenki. Muzyk wystąpi 22 IX w Domu Kultury Ratusz.
Jules Maxwell jest twórcą muzyki teatralnej oraz współpracuje z licznymi grupami tanecznymi. W maju 2021 roku wydał album Burn with Lisa Gerrard. Jego dwa uznane albumy solowe, Nocturnes i Cycles, zostały wydane przez Archangelo Recordings i są to pięknie melancholijne instrumentalne kolekcje, napisane we współpracy z uznanym brytyjskim zespołem tanecznym Vincent Dance Theatre.

Skomponował także cztery piosenki na album Le Mystére des Voix Bulgares Boocheemish 2018 oraz piosenkę First of July, która pojawiła się na debiutanckim albumie Foy Vance Hope.
Jules współpracował także z Duke Special przy wielu nagraniach, przedstawieniach i projektach, w tym przy produkcji Mother Courage w National Theatre w 2009 roku w reżyserii Deborah Warner. Skomponował zbiór piosenek na nadchodzący album Terra Mãe portugalskiej piosenkarki fado Liny Rodrigues.

Praca Maxwella w Shakespeare’s Globe Theatre w Londynie obejmuje produkcję The Merchant of Venice z Jonathanem Pryce’em w 2016 roku oraz Boudikę z Giną McKee w roli głównej w 2017 roku. Stworzył ścieżki dźwiękowe do tańca nowoczesnego dla Wayne’a McGregora, Cathy Marston, Vincent Dance Theatre, Bern Ballet , Skanes Dansteater Malmö, Jasmin Vardimon i Candoco Dance Company, a w 2019 roku jego debiutancka pełnometrażowa opera The Lost Thing została zaprezentowana przez Royal Opera House, Covent Garden.
MDK Ratusz
  • 22-09-2023 godz 20:00

Bilety

Wstęp wolny

Kategoria

Muzyka

Adres

Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz

Plac Wolności 26